У супермаркетах та інших торгівельних закладах можуть обвішувати своїх покупців - використовуючи ваги, які не пройшли повірки. Однак це є порушенням прав споживача, а тому покупці можуть звертатися зі скаргою до Держпродспоживслужби чи суду.
Експерти з "Захисту прав споживачів" зазначили, що покупці мають право вимагати у продавців документи, які підтверджують, що засоби вимірювання пройшли періодичну повірку. Якщо ж товар реалізується на ринку, споживач може звернутися до адміністрації цього ринку, щоб отримати доступ до необхідних вимірювальних приладів. Згідно з торговими правилами, адміністрація ринку зобов'язана забезпечувати продавців необхідним обладнанням для вимірювань.
"При придбанні товару, який потребує зважування, важливо звертати увагу на наявність повірочного тавра на вимірювальних приладах. У разі його відсутності, покупець має право запитати у продавця документи, що підтверджують проходження періодичної повірки цих засобів вимірювання", - зазначили фахівці.
Водночас, як зазначили експерти, у випадку, якщо не вдається підтвердити правильність роботи вимірювального пристрою, споживач має право звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів або до суду. Це пов'язано з тим, що в такій ситуації порушуються права споживача.
Супермаркети здатні "маніпулювати" українцями через цінові етикетки.
Водночас, магазини та супермаркети мають вказувати на цінниках точну, зрозумілу, лаконічну інформацію та не вводити в оману покупця. Наприклад, з цінників має бути зрозуміло, якій вазі відповідає зазначена вартість товару. Порушення ж цих правил може стати причиною притягнення до відповідальності.
Разом з тим, пояснили у Держпродспоживслужбі, оформлення засобів інформування про ціни - власне, цінників - "здійснюється до надходження товару до торгового залу". А перевірити їхню наявність та правильність оформлення працівники магазину мають до початку його роботи.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, охоронці у супермаркетах та магазинах не мають права змушувати покупців платити за зіпсований товар. Адже найчастіше вони працюють у цих закладах за наймом від інших компаній - і, відповідно, не представляють ті.
#Товари #Роздрібний магазин #Супермаркет #Повірка #Вимірювальний інструмент #Засіб вимірювальної техніки #Інструментарій