Українці придбали будинок за 10 тисяч доларів для родини з Донеччини, яка піклується про сотні тварин.

Українці зібрали 10 тисяч доларів і придбали житло для родини зоозахисників Наталії та Сергія Тимошенків. Ця пара вже двічі пережила вимушене переселення через війну. Вони мають притулок і в даний час піклуються про більше ніж сто тварин.

Жінка в коментарі на ТСН.ua поділилася, що не сподівалася на допомогу від незнайомців, і вважає це справжнім чудом.

До 2014 року родина мешкала у Донецьку та організувало притулок для тварин просто у себе вдома. Проте через російське вторгнення і окупацію Тимошенки були змушені переїхати на територію, підконтрольну Україні. Оселилися у селі Журавка Покровського району, що неподалік Авдіїївки. Наталя з чоловіком забрали своїх чотирилапих і облаштували тут новий притулок.

Проте в 2024 році, внаслідок повномасштабної агресії Росії, подружжя опинилося в безвихідній ситуації і було змушене знову шукати безпечне місце для втечі.

"Кожен день тут перетворився на справжній кошмар. Вночі неподалік пролунав вибух, і ми з чоловіком змушені були сховатися в бункері разом із нашими котами. Це дуже страшно. Щодня відчуваємо страх, хоча останні три ночі були відносно спокійними, навіть тривожними. Мені 63 роки, чоловікові - 54, але у нього серйозні проблеми зі здоров'ям: діабет і гниття ніг", - поділилася з ТСН.ua захисниця тварин.

Тоді вона виявила будинок, куди могла б переїхати разом зі своїми улюбленцями. У новій оселі планувалося багато простору для комфортного розміщення як котів, так і собак, адже ці тварини завжди мешкали в приміщенні.

Будинок у Вінницькій області коштував 370 тисяч гривень. Втім подружжя не мало таких коштів. Тоді Наталя звернулася за допомогою і попросила всіх небайдужих задонатити будь-яку суму. Так українці за кілька днів назбирали їм на нову домівку.

Наталя зізнається, що до самого кінця не вірила, що їм вдасться переїхати.

"Ні, не вірила до останнього. Взагалі була в такому розпачі. Ну не вірила, ні. Я не думала...Вже хоронили себе там, на Донбасі. Думали все, там ми залишимося. Це якесь диво - так швидко зібрали гроші і все ж таки купили будинок", - розповіла ТСН.ua Наталя Тимошенко.

Зоозахисниця зазначає, що часу на вибір житла не вистачало. Прийматимуть рішення, орієнтуючись на комфорт тварин і враховуючи, щоб вони не створювали незручностей сусідам. Адже коли десятки собак починають гавкати, це справжній шум.

"Машини у нас немає, тому важливо, щоб ринок був недалеко. Ми знаходимося на краю вулиці, сусідів поруч немає, вони живуть далеко. Через два місяці мине рік, як ми оселилися тут. На початку наші собаки часто вили і безперервно гавкали. Наші старі домашні улюбленці, які переїхали з Донецька, дуже важко адаптувалися до нових умов. На жаль, деякі з них не витримали стресу від змін у своєму житті і, зокрема, від того, що тут ситуація не з найкращих," - поділилася Наталя.

В новому приміщенні, за словами його власника, ще залишилося чимало справ. Будинок холодний - зведений з глини та обкладений цеглою. Вікна старі, і їх неможливо відкрити для провітрювання. Крім того, необхідно збудувати новий вольєр для собак, адже в кожному з існуючих вже живе по 40 тварин, і місця для них явно недостатньо.

"На сьогоднішній день підтримки отримуємо вкрай мало. Щочетверга я публікую пости у Facebook. Наразі ми збираємо кошти лише на харчування, пісок для туалетів кішок, а також поступово займаємося ремонтом. Нам вдалося облаштувати затишну, теплу кімнату для наших пухнастиків та збудувати два просторих вольєри. Наразі це все, що ми змогли реалізувати. Незважаючи на всі мої зусилля щодо збору коштів, результату досягти не вдається," - ділиться своїми переживаннями зоозахисниця.

Ви можете підтримати притулок фінансово або надати сухий корм для котів, крупи та м'ясо для собак. Крім того, подружжя в пошуках волонтерів, які готові допомогти з облаштуванням вольєра для собак, а також з електрикою, щоб відремонтувати проводку в приміщенні.

"У нашому розпорядженні є невеличкий будиночок, що, можливо, колись слугував банею. Зараз ми ним не користуємося. Хотілося б перетворити його на затишне житло і додати до нього вольєр. Матеріали для цього у нас є, але бракує рук. Ми живемо втрьох: чоловік, я і наш помічник Ігор. Всі ми вже у поважному віці, а Ігор має інвалідність, як і мій чоловік," - ділиться Наталя.

4149 6293 4399 9090

5167 8032 4777 0857 - Ощадбанк

Here’s a unique rephrasing of your text: "Монобанк: 5375 4114 2206 7897."

Наталія просить небайдужих допомогти.

"Наталя поділилася своєю історією: 'Мені відмовили в соціальній пенсії, оскільки ми придбали будинок. Мій чоловік, який має інвалідність другої групи, отримує допомогу. Ми намагаємось шукати підтримку для наших тварин через Фейсбук, але в основному покладаємося на невелику допомогу від родичів. Проте коштів завжди не вистачає, і ми часто живемо в борг. Тепер чоловікові потрібно повернути 24 тисячі, які він отримував з моменту купівлі будинку. Це просто жахлива ситуація для нас. Ми домовились, що будемо повертати частинами'."

#Росія #Українці #Пісок #Діабет #М'ясо #Українська гривня #Покровський район #Донецький вугільний басейн #Глина. #Ринок (економіка) #Електрика #Кіт. #Крупа (зерно) #Інвалідність #Вінницька область #Підкладка #Донецьк #Тварина #Ощадбанк #Пес. #Журавка (Варвинський район) #Вентиляція (архітектура) #Брік. #Вікно #Туалет

Читайте також