Україна прагне спільно з США здійснювати контроль над Запорізькою атомною електростанцією, заявив Галущенко.

Цю інформацію озвучив міністр енергетики України Герман Галущенко під час свого виступу на дискусійній панелі Атлантичної ради, як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Укрінформ.

Присутні звернулися до міністра з питанням про ініціативу президента США Дональда Трампа, яка стосується можливості спільної власності над Запорізькою атомною електростанцією. Галущенко підкреслив, що і Україні, і США важливо повернути станцію під контроль України та відновити її роботу.

"Вона (ЗАЕС. - ред.) може принести нові можливості для співробітництва між нами, наприклад, коли йдеться про експорт електроенергії. Крім того, ми будемо потребувати більше електрики для будь-якого проекту, який може бути імплементований в Україні, разом із Сполученими Штатами. Нам потрібно більше електрики для масштабного відновлення країни, і це дуже важливо", - сказав Галущенко.

Очільник Міненерго також наголосив на неприйнятності стану, в якому наразі перебуває захоплена росіянами Запорізька АЕС.

Він охарактеризував це як катастрофічний прецедент, якщо міжнародна спільнота дозволить Росії зберігати контроль над станцією, навіть якщо вона не буде повністю запущена. На його думку, це поставить під загрозу всі досягнення цивілізованого світу в галузі мирного використання ядерної енергії.

"Сьогодні ми спостерігаємо відновлення атомної індустрії, але жодна країна не ризикне інвестувати в атомну енергетику, якщо одна держава може захопити та утримувати під контролем найбільшу атомну електростанцію в Європі силовими методами, навіть після завершення війни... Нам потрібно довести, що насильницьке захоплення будь-якого ядерного об'єкта, незалежно від його масштабу, є неприйнятним," - зазначив Галущенко.

В ході обговорення Галущенко акцентував на ризиках, пов'язаних із російськими атаками на енергетичну інфраструктуру. Він зазначив, що під загрозою опинилася не лише знеструмлена Запорізька АЕС, а й ще три атомні станції, які продовжують функціонувати на території, під контролем України.

Міністр зазначив, що з серпня минулого року було зафіксовано більше 150 випадків, коли російські ракети та безпілотники проходили над цими станціями або неподалік від них.

Він згадав, як "на очах у всіх" Росія здійснила дронову атаку на об'єкт "Укриття" Чорнобильської атомної електростанції.

Окрім цього, Україна постійно інформує Міжнародне агентство з атомної енергії про небезпечні навмисні атаки з боку Росії на підстанції, що забезпечують енергопостачання атомних електростанцій. Міністр енергетики підкреслив, що такі удари можуть призвести до аварійного відключення активних енергоблоків, що є лише першим кроком до можливого повторення катастрофи, схожої на Фукусіму.

"Це те послання, яке ми постійно поширюємо в проектах резолюцій МАГАТЕ, і просимо їх експертів відвідати ці підстанції. Тому що, коли ми маємо аварійне відключення діючого блоку - залишається лише один крок до аварії за сценарієм Фукусіми, лише один крок до ядерного інциденту. Такі дії абсолютно суперечать будь-яким стандартам атомної безпеки", - зазначив Галущенко.

#Росія #Дональд Трамп #Укрінформ #Україна #Європа #РБК-Україна #Запорізька атомна електростанція #Міжнародне агентство з атомної енергії #Ракета. #Інфраструктура #Електрика #Експорт #Енергетична галузь #Електрична енергія #Енергоблок #Ренесанс #Атомна енергія #Чорнобильська атомна електростанція #Саркофаг Чорнобильської АЕС #Атомна енергетика

Читайте також