Стандартна версія ракети має максимальну швидкість 400 км/год і здатна здійснювати політ на відстань до 200 км. Однак для досягнення Москви створюється більш потужна та вдосконалена модель.
Двигун "Трембіти" є новітньою версією імпульсного реактивного двигуна, ціна якого складає 200 доларів, і був вперше застосований у німецькій бомбі V-1 в 1944 році.
Ціна на озброєння, яке використовується як приманка для систем протиповітряної оборони, складає три тисячі доларів. У разі ж комплектації з боєголовкою вагою 20-30 кілограмів, вартість зростає до 15 тисяч доларів. Як зазначає видання, це вважається "привабливою пропозицією у світі ракет".
Створення ракети вимагало всього півтора року від українських інженерів-добровольців, що є досить швидким терміном для розробки такого типу озброєння. Серійний випуск "Трембіти" планується розпочати після завершення останніх польових тестів.
У статті зазначається, що Україна розробляє ракетні проєкти в умовах невизначеності щодо тривалості військової допомоги з Західних країн та обмежень на використання дальнобійної зброї проти Росії. Один із таких проєктів, "Трембіта", є лише одним з кількох, які, за сподіваннями українських фахівців, можуть сприяти відновленню національної промисловості.
Проте Україні все ще необхідно більше часу, якого, можливо, не вистачить. Високопосадовець у сфері безпеки зазначає, що країні потрібен не менше року для виробництва ракет, здатних досягати значних дальностей і мати такі характеристики, які б суттєво загрожували Росії, - йдеться в матеріалі.
#Росія #Україна #Німеччина #Ракета. #Модель #Москва #Серійне виробництво #Озброєння #Західна Європа #Протиповітряна оборона #Швидкість #Реактивний двигун #Двигун #Літаюча бомба V-1 #Трембіта