Міністерство закордонних справ України заявило про відсутність готовності розглядати інші варіанти, окрім повноправного членства країни в НАТО.

Україна не погоджується на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО. Про це Міністерство закордонних справ України заявило у 30-ту річницю підписання Будапештського меморандуму та в перший день міністерської зустрічі НАТО.

"Ми впевнені, що єдиним дієвим запобіжником безпеки України, а також стримуючим чинником для подальшої агресії з боку Росії проти України та інших країн, є лише повноцінне членство України в НАТО. Враховуючи наш гіркий досвід з Будапештським меморандумом, ми не погодимося на жодні альтернативи, компроміси чи замінники повноцінного членства в НАТО", - зазначено в заяві.

У Міністерстві закордонних справ підкреслюють, що надання Україні запрошення до НАТО на даному етапі стане ефективним засобом протидії російському тиску і позбавить Кремль ілюзій щодо можливості зупинити євроатлантичну інтеграцію України.

"Це також єдиний спосіб зупинити руйнацію основних засад ядерного нерозповсюдження та повернути довіру до процесу ядерного роззброєння", - зазначають у міністерстві.

Українські дипломати зауважують, що порушення Росією Будапештського меморандуму створило небезпечний прецедент, що підірвав довіру до самої ідеї ядерного роззброєння.

Невиконання Будапештським меморандумом своїх функцій спричинило катастрофічне зростання безпекових загроз не лише для України, а й для інших країн і регіонів, зокрема Європи, євроатлантичного простору, Центральної та Південно-Східної Азії, Близького Сходу, сьогодні Будапештский меморандум є памʼятником недалекоглядності в ухваленні стратегічних безпекових рішень, констатують у МЗС.

У 1994 році Україна ухвалила рішення про відмову від ядерної зброї. Згодом, Україна, США, Росія та Великобританія підписали Меморандум, що забезпечує гарантії безпеки в контексті інтеграції України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум. У цьому документі вказані положення, які забезпечують Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Проте в 2014 році Росія, що виступала одним із гарантів української безпеки відповідно до Будапештського меморандуму, проігнорувала цей документ, а також загальні принципи міжнародного права, розпочавши гібридну війну. У 2022 році вона здійснила повномасштабне вторгнення.

#Росія #Україна #Європа #Центральна Європа #НАТО #Міністерство закордонних справ (Україна) #Азія #Московський Кремль #Агресія #Близький Схід #Суверенітет #Ядерна зброя #Міжнародне право #Будапештський меморандум про гарантії безпеки #Меморандум #Договір про нерозповсюдження ядерної зброї

Читайте також