У Сполучених Штатах випробовують нову технологію, що дозволить військовим виробляти дрони безпосередньо на передовій.

Однак у цій стратегії існують певні особливості.

У травні та червні цього року американські збройні сили заполонили поле бою малими дронами, які істотно змінили характер бойових дій в Україні. Особливістю цих навчань стало те, що обидві сторони, які використовують мобільні 3D-принтери, намагалися визначити, чи можливо виготовляти такі безпілотники з перспективи першої особи поблизу фронтової лінії під час активних бойових дій. Про це повідомляє Breaking Defense.

Кожна одиниця, що нині функціонує на основі TiC [Transformation in Combat], прагне розвинути свої навички для виготовлення невеликих безпілотників, зокрема FPV-дронів. Це суттєво знижує витрати та підвищує нашу маневреність. "Ми не змушені чекати на комерційні рішення, готові до впровадження", - зазначив командир 1-го батальйону 4-го піхотного полку Ден Хафф, який виконував роль протилежної сили (OpFor) під час навчань у Гогенфельсі (Німеччина).

За його словами, одним із ключових висновків навчань є необхідність військових знайти оптимальний баланс у використанні 3D-принтерів безпосередньо на полі бою, а не лише на американських базах, де підрозділи виготовляють композитні корпуси, а потім використовують придбані компоненти, такі як двигуни та контролери.

"Це досить просто реалізувати, коли ви знаходитесь у США: у вас є приміщення з електрикою, кондиціонуванням повітря... і достатньо часу, щоб надрукувати на 3D-принтері 100 дронів, зібрати їх і, зрештою, вивести їх у повітря", - зазначив полковник Нік Раян, керівник Army Capability Manager for Unmanned Aircraft Systems.

Він також підкреслив:

Ми намагаємося зрозуміти, як виглядає ситуація під час масштабної бойової операції, коли постійно потрібно переміщатися та стрибати, оскільки ви можете стати мішенню для ворога. Чи дійсно доцільно, щоб бригада перевозила 3D-принтери в кузові вантажівки, прагнучи надрукувати одночасно 100, 400 або навіть 500 таких пристроїв, виготовляючи їх на ходу, щоб уникнути потрапляння у ворожий приціл?

За словами Раяна, одним із можливих рішень даної проблеми є масове виробництво корпусів дронів, які потім можна буде доставляти до технічного підрозділу з обслуговування БпЛА, що розташований ближче до зони бойових дій і обладнаний 3D-принтерами.

"Зараз ці солдати літають на цих дешевих зібраних дронах. Це той процес, який ми обмірковуємо. Як це виглядає як фактичний доктринальний, стратегічний процес, за допомогою якого ми можемо фактично воювати... у великомасштабній бойовій операції?", - зазначив Раян.

Раніше аналітики розкрили особливості українських дронів FP-1, які не могла збити навіть ППО Москви. За словами експертів, цей дрон може бути схожий на "Лютий", оскільки їх було створено за двобалковою схемою, а також вони мають з'єднане перевернуте V-подібне оперення. Однак FP-1 порівняно з "Лютим" має пряме широке крило та вузький фюзеляж.

У The New York Times також повідомляли, що Україна застосовує рибальські сітки на фронті для "піймання" російських дронів. Вказується, що ці сітки натягнуті над шляхами, які ведуть до гарячих зон, а також над військовими блокпостами і артилерійськими позиціями.

"Вони прагнуть запобігти атакам російських дронів, які в даний момент заполонили повітря над фронтовою лінією, намагаючись вразити будь-яку рухому ціль – будь то броньована машина, що мчить для підвозу постачань військовим, або солдат, що шукає укриття серед дерев", - зазначили в NYT.

#The New York Times #Командир підрозділу #Батальйон #Бригада #Безпілотний літальний апарат #Армія США #Німеччина #Лінія фронту #Бойові дії #Москва #Ворожий комбатант #Броня #Електрична енергія #Протиповітряна оборона #Дрон #Кондиціонер #Двигун #Фюзеляж #Полковнику. #Піхотний полк #Тактика (метод) #Композитний матеріал

Читайте також