У Росії завод в особливій економічній зоні "Алабуга" на півдні Татарстану значно збільшив виробництво ударних і розвідувальних безпілотників іранської розробки, повідомляє СNN.
Це сталося завдяки використанню різноманітних китайських компонентів та залученню молодих, малокваліфікованих працівників, зокрема російських підлітків і жінок з Африки. Така інформація була отримана в результаті аналізу акаунтів у соціальних мережах CNN та оцінок, наданих українськими військовими розвідниками.
Джерела, що спілкувались з CNN на умовах анонімності через побоювання за свою безпеку, повідомили, що на підприємстві також виготовляються тисячі дронів-приманок, метою яких є виснаження українських сил оборони. Супутникові знімки, проаналізовані експертами та CNN, вказують на те, що на території заводу зведено дві нові будівлі, а охорона була суттєво посилена.
З березня по вересень дві нові будівлі з'явилися поруч із тими, що спочатку були визначені США, збільшивши площу виробничого майданчика на 55%, згідно з аналізом супутникових зображень.
Хоча незрозуміло, для чого саме потрібні нові будівлі, вони розташовані в межах кордону безпеки навколо двох оригінальних споруд, що може свідчити про те, що вони є частиною одного процесу, зазначає CNN з посиланням на Девіда Олбрайта, засновника Вашингтонського Інституту науки та міжнародної безпеки, який стежить за "Алабугою" з 2022 року, і вважає, що 6000 безпілотників були виготовлені приблизно на рік раніше запланованого терміну.
Ні Міністерство оборони РФ, ні представники економічної зони "Алабуга" не надали коментарів у відповідь на запити CNN щодо виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі.
Фабрика в Татарстані знаходиться на відстані більше тисячі кілометрів.
Минулого тижня російська влада заявляла про атаку дронів на місто Казань у Татарстані. Російська сторона повідомляла про вісім "прильотів" БПЛА, серед них один був у промислове підприємство, шість у житловий район.
23 грудня Головне управління розвідки Міністерства оборони України оголосило про знищення складу з компонентами для ударних дронів типу Shahed в російському Татарстані, вартість якого становила 16 мільйонів доларів. За інформацією, склад розташовувався в економічній зоні "Алабуга" і містив 65 фюзеляжів дронів, а також двигуни, навігаційні системи та тепловізійні камери, які могли бути використані для виготовлення 400 одиниць Shahed-136.
Раніше дрони здійснили п’ять візитів до Татарстану. На початку квітня безпілотники вперше з початку війни Росії проти України нанесли удари по території Татарстану. В той час дрони приземлилися поблизу підприємств у Єлабугі та Нижньокамську.
За даними розвідки Британії, у листопаді Росія запустила по Україні близько 2300 БПЛА різних типів, що вкотре перевищило загальну кількість за попередній місяць. Зазначається, що щомісячна кількість ударних дронів постійно зростала протягом усього 2024 року, а значне збільшення - понад 200 одиниць у порівнянні з попереднім місяцем - спостерігалося з липня цього року.
#Росія #Іран #Безпілотний літальний апарат #Африка #Татарстан #CNN #Оцінка розвідданих #Китай (регіон) #Міністерство оборони (Росія) #Військова розвідка #Головне управління розвідки (Україна) #Дрон #Двигун #Навігація #Казань