У Російських нафтопереробних заводів спостерігаються величезні фінансові втрати, що ставить їх під ризик закриття, повідомляє Reuters.

Російські нафтопереробні заводи (НПЗ) змушені припиняти переробку або скоротити обʼєми через великі збитки на тлі обмеження експорту, зростання цін на сиру нафту та високу вартість позик, а також атак БПЛА. Наразі відомо щонайменше про три такі підприємства в РФ, які стикнулися з труднощами: Туапсинський, Ільський і Новошахтинський заводи.

Зупинка діяльності нафтопереробних заводів вказує на серйозні проблеми, з якими стикається нафтопереробна промисловість країни-агресора. Це викликано атаками українських безпілотників та західними санкціями, які змушують НПЗ реалізовувати паливо за зниженими цінами. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на інформацію від пʼяти обізнаних джерел.

"Кризові явища призводять до зменшення експорту пального та зниження прибутків підприємств, що, в свою чергу, скорочує надходження до державного бюджету на фоні високої інфляції та нестабільності на енергетичних ринках, які вже страждають від низького попиту", - зазначається у статті.

Найбільші втрати зазнали найменш сучасні нафтопереробні заводи Росії. В той же час, деякі з більш розвинених НПЗ працювали з незначними збитками, а інші змогли отримати помірний прибуток завдяки стабільному попиту на легке паливо, повідомляють джерела.

Компанія "Роснєфть" неодноразово зупиняла роботу свого великого заводу в Туапсе, розташованому на узбережжі Чорного моря, протягом цього року. Невеличкі незалежні нафтопереробні заводи, такі як Ільський та Новошахтинський, що розташовані на півдні Росії, вже протягом кількох місяців функціонують лише на половину своїх звичайних потужностей.

На початку цього року українські безпілотники здійснили атаки на всі три нафтопереробні заводи, що призвело до зниження їхніх показників.

Раніше ми згадували, що три нафтопереробні підприємства в Росії були вимушені частково призупинити свою діяльність через труднощі з ремонтом імпортного обладнання, для якого бракує необхідних запчастин.

Серед підприємств, які постраждали, слід зазначити Волгоградський нафтопереробний завод, що неодноразово опинявся під ударами безпілотників. Окрім нього, планові ремонти не вдалося завершити в жовтні на Ільському та Яйському НПЗ, що призвело до продовження простою деяких установок на весь листопад.

Як повідомляв OBOZ.UA:

У ніч на 8 листопада безпілотники Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили напад на нафтопереробний завод у Саратові, Російська Федерація. Місцеві чиновники підтвердили, що підприємство, яке є частиною корпорації "Роснєфть", стало мішенню атаки.

- У Бєлгородській області РФ вночі 12 листопада заявили про атаку дронів на нафтобазу в Старому Осколі. Інформацію про це згодом підтвердив Генеральний штаб Збройних сил України, було уражено склад пально-мастильних матеріалів російських окупантів.

#Росія #Безпілотний літальний апарат #Головне управління розвідки Міністерства оборони України #Reuters #Нафта #Паливо #Генеральний штаб Збройних сил України #Чорне море #Старий Оскол #Державний бюджет #Інфляція #Ільський #Нафтопереробний завод #Експорт #Нафтопереробна промисловість #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Приціл (пристрій) #Роснефть #Ремонт #Саратов #Туапсе #Волгоград

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги