В Польщі виникла суперечка щодо підтримки України: міністр оборони висловився емоційно.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш відповів на заяви представників оточення президента Кароля Навроцького та опозиційних політичних сил, які висловили незадоволення урядом через постачання Україні декількох ракет системи ППО Patriot.

В ефірі каналу TVN24 він підкреслив, що підтримка України у військовій сфері є важливою складовою національних інтересів Польщі.

"Я буду відстоювати це рішення, яке ухвалив разом із урядом. Питаю міністра Пшидача про його безглузді висловлювання: це зрада чи просто нерозуміння? Учора НАТО наголосило на необхідності всієї нашої підтримки Україні. Поразка України у війні з Росією була б найгіршим результатом для нас. Я б хотів, щоб наші системи Patriot знищували російські ракети над Києвом, а не над Варшавою. Ті, хто критикує польську допомогу Україні, втратили глузд. Це доводить мене до відчаю", -- підкреслив міністр.

Як повідомляли "ФАКТИ", президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час свого візиту в Анкару заявив про намір надати Україні ліцензію на виробництво ракет-перехоплювачів для системи Patriot. Водночас він визнав, що раніше не проводив консультацій з виробниками цих ракет.

Фахівці підкреслюють, що запуск виробництва перехоплювачів Patriot PAC-2 компанії Raytheon або їх більш вдосконаленої версії PAC-3 від Lockheed Martin не відбудеться в найближчий час.

#Дональд Трамп #Україна #НАТО #Міністерство оборони (Україна) #Польща #Варшава #Польська мова #Оточення #Міністр оборони #Протиповітряна оборона #Анкара #Київ #Ракета #«Локхід Мартін» #Літак-перехоплювач #Компанія «Raytheon»

Читайте також