У чеському парламенті ухвалили рішення про продовження тимчасового захисту для громадян України.

Палата депутатів парламенту Чехії у третьому, остаточному читанні схвалили закон Lex Ukrajina VII, який дозволить продовжити тимчасовий захист біженцям з України, яких зараз в Чехії близько 380 000.

Як повідомляє видання Novinky, про це інформує "Європейська правда".

Нинішній тимчасовий захист закінчується в останній день березня, і завдяки закону його можна буде продовжити ще на рік, а потім, за необхідності, ще на рік.

Одночасно біженці, які мають постійну роботу і не користуються державними пільгами, можуть звернутися з заявою на отримання спеціального дозволу для тривалого проживання. Після п'яти років вони матимуть можливість подати заявку на отримання посвідки на постійне місце проживання.

Опозиційні сили висловлювали занепокоєння щодо суперечливих змін, одна з яких передбачає, що громадяни Росії повинні спочатку відмовитися від свого російського громадянства, щоб мати можливість отримати чеський паспорт.

Друга поправка встановлює новий кримінальний злочин, що полягає в здійсненні діяльності на користь іноземної держави, коли особа незаконно отримує чутливу інформацію, навіть якщо вона не є секретною, і передає її до іншої країни.

Обидва зміни отримали підтримку з боку депутатів.

"Існує вагома причина для нашої терміновості. Процес електронної реєстрації українців, які наразі проживають у Чехії, має бути завершений до середини березня," - зазначив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан у своїй заключній промові щодо осіб з тимчасовим захистом.

За інформацією, наданою ним, Сенат має намір розглянути цей закон на одному з перших засідань у січні, після чого президенту буде потрібно його підписати. Як зазначив Ракушан, це означає, що закон може вступити в силу приблизно на початку лютого. Первісно планувалося, що він набере чинності 1 січня 2025 року.

Як стало відомо, Міністерство внутрішніх справ Чехії поки що не зафіксувало значного збільшення кількості біженців з України в контексті зимового сезону, що було передбачено раніше.

З початку 2024 року близько 12 тисяч українців звернулися за тимчасовим захистом у Фінляндії, що є зниженням в порівнянні з попереднім роком.

#Українці #Росіяни #Президент (державна посада) #Сенат #Українська правда #Чеська Республіка #Парламент #Біженець #Фінляндія #Злочин #Міністерство внутрішніх справ #Громадянство #Палата депутатів (Італія) #Міністр внутрішніх справ

Читайте також