У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що з 25 листопада стартує процес добровільного декларування вогнепальної зброї.

Про це сказав в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня" заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий, передає Укрінформ.

"З 25 листопада ми зосередимо всі наші зусилля на створенні зручного та доступного механізму для декларування громадянами. Таким чином, звернутися можна буде до будь-якого територіального підрозділу Національної поліції, що має необхідні можливості та ресурси," - підкреслив заступник міністра.

Згідно з його словами, особи старше 21 року, які володіють незареєстрованою зброєю, повинні повідомити про це Національній поліції. Протягом дії воєнного стану їм дозволяється зберігати цю зброю у себе.

Після закінчення воєнного стану громадяни, якщо вони цього бажають і мають можливість, зможуть модифікувати цю зброю та зареєструвати її як таку, що дозволена для використання і зберігання.

Якщо ж немає можливості модифікувати зброю відповідно до затверджених стандартів, її слід буде просто повернути.

"Деклараційна форма заявки оформлена в дуже зручному форматі. У ній необхідно лише зазначити, що зброя була виявлена або отримана в певному місці на конкретну дату або в зазначений період," - додав Драп'ятий.

Водночас, за його словами, не всі види зброї підлягатимуть декларуванню.

"Але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Також цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів", - заявив заступник глави МВС.

Він зауважив, що особи з кримінальним минулим або ті, які вчиняли домашнє насильство, задекларувати зброю не зможуть.

"Зброя з ознаками коригування маркування чи його знищення не підлягатиме декларуванню", - наголосив він.

У разі, якщо особа не бажає зберігати знайдену або отриману зброю протягом дії воєнного стану, Національна поліція готова прийняти її на добровільних засадах, при цьому виключається кримінальна відповідальність.

Власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу -- від 3 до 7 років позбавлення волі.

У МВС пояснили, що після завершення воєнного стану особа зможе набути у власність знайдену зброю - якщо вона дозволена у цивільному обігу, нікому не належить і з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ.

Як стало відомо, 20 серпня Верховна Рада прийняла закон, який покращує процедури отримання, декларування та використання вогнепальної зброї.

Він включає можливість для громадян задекларувати свою зброю та патрони до неї. Мова йде про вогнепальну зброю, яка була надана цивільним особам під час дії воєнного стану.

Згідно з передбаченнями, зброя, яка належить державі, може використовуватися цивільними особами протягом воєнного стану. Однак, протягом 90 днів після його закінчення або скасування, така зброя повинна бути повернена до Національної поліції.

Закон почне діяти 25 листопада.

Згідно з інформацією, яку надала агенція Укрінформ, на кінець серпня, за оцінками Міністерства внутрішніх справ, в Україні могло перебувати від 2 до 5 мільйонів одиниць незареєстрованої зброї у громадян.

#Укрінформ #Збройні сили України #Боєприпаси #Національна поліція України #Воєнний стан #Злочин #Насильство #Кримінальний кодекс України #Дзеркало тижня. Україна #Міністерство внутрішніх справ (Україна) #Зброя #Пістолет. #Вогнепальна зброя #Ув'язнення #Кримінальна відповідальність

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
У Тибеті відбувалися незвичайні протести проти китайської влади. Які ж причини цього явища? - BBC News Україна
Згідно з інформацією Андрющенка, загарбники розпочали процес депортації родичів військовослужбовців Збройних Сил України з територій, що знаходяться під окупацією.
Україна працює над створенням ракети "Трембіта", яка має можливість досягати Москви.
Теги