У Люксембурзі охарактеризували прикордонний контроль, введений Німеччиною, як абсурдний.

Міністр внутрішніх справ Люксембургу Леон Глоден підкреслив, що твердження німецького уряду про те, що контроль на кордонах не викликає проблем і підвищує рівень безпеки, є хибним. Він також зазначив, що Люксембург активно вживає заходів, щоб переконати Берлін змінити свою політику.

У інтерв'ю виданню Euractiv міністр висловив цю думку, про що інформує "Європейська правда".

"Прикордонний контроль - це здебільшого символізм. Він шкодить Люксембургу, шкодить Німеччині і мало чого досягає - такий мій висновок", - сказав Глоден.

Німеччина викликала незадоволення у своїх сусідів, коли минулої осені знову встановила контроль на численних кордонах через низку насильницьких інцидентів, пов'язаних із мігрантами.

Глоден висловлює стурбованість, що цей захід може поставити під загрозу Шенгенську зону без кордонів, яка є критично важливою для другого найменшого члена ЄС, що знаходиться між Німеччиною, Францією та Бельгією. Щодня близько 225 000 осіб приїжджають до Люксембургу для роботи в таких важливих галузях, як охорона здоров'я та фінансові послуги.

З наближенням 40-ї річниці Шенгенської угоди у червні минулого року контроль на внутрішніх кордонах став більш строгим, ніж коли-небудь з моменту реалізації цієї угоди. Країни Шенгенської зони укріпили охорону своїх кордонів у відповідь на періодичне збільшення міграційних потоків до ЄС, яке спостерігається після пандемії COVID-19.

Це спонукало міністра внутрішніх справ Люксембургу стати одним із небагатьох захисників Шенгенської угоди. Він зазначає, що Німеччина не змогла впоратися зі своїм зобов'язанням щодо запобігання заторам та інших негативних наслідків.

"Кожного дня я отримую численні звернення від пасажирів, які висловлюють сумніви щодо своїх майбутніх поїздок до Люксембургу для роботи. (...) Чимало жителів Люксембургу відзначають, що більше не відвідують Тріру в Німеччині для покупок," - зазначив Глоден.

На відміну від цього, випадкові перевірки, що проводяться у Франції з часу минулорічної Олімпіади, викликають лише незначні збої, зазначає Глоден.

Міністр висловив сумніви щодо позитивного впливу на безпеку прикордонного контролю в Німеччині, про що зазначила німецька міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер. Він підкреслив, що атаки, які стали причиною посилення перевірок, ймовірно, були здійснені нелегальними мігрантами, які вже тривалий час перебувають на території країни.

"Вони не дісталися Німеччини через Шенгенську автомагістраль у понеділок вранці, а потім атакували в другій половині дня," - зазначив він.

На думку Глодена, німецька модель, що базується на двох стабільних контрольно-пропускних пунктах на автомагістралях, створює "безліч шляхів для в'їзду в країну через менші мости": "Концепція постійних контрольно-пропускних пунктів є абсолютно нелогічною".

Він рекомендує відвідувати місця, оскільки "політики в Берліні, схоже, абсолютно не усвідомлюють, що цей контроль (...) є марним".

На думку Глодена, Фезер, з якою у нього "дуже теплі і дружні відносини", не продемонструвала "справжнього наміру" вносити зміни.

З огляду на розбіжності, Люксембург вирішив у лютому подати скаргу до Європейської комісії на останнє розширення прикордонного контролю з боку Німеччини.

Згідно з Шенгенськими правилами, контроль повинен бути обґрунтований як пропорційний, коли він поновлюється кожні шість місяців. Згідно з аргументацією Глодена, німецький контроль "не відповідає правовим критеріям".

Відповідно до останніх даних, наданих міністеркою внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, забезпечення контролю на зовнішніх кордонах країни виявилося ефективним — правоохоронці не дозволили в'їзд близько 50 тисячам осіб.

Внутрішній контроль на кордонах почав діяти з 16 жовтня 2023 року в Польщі, Чехії та Швейцарії, а в Австрії це сталося навіть раніше. Загалом, Фезер ухвалила рішення про запровадження тимчасового контролю на всіх сухопутних кордонах держави з метою обмеження в'їзду осіб без візи у вересні 2024 року.

#Франція #Міст #Європейський Союз #Європейська комісія #Німеччина #Українська правда #Пандемія #Чеська Республіка #Міграція населення #Берлін #Люксембург #Австрія #Бельгія #Швейцарія #Шенгенська зона #Коронавірус #Автомагістраль з контрольованим доступом #Олімпійські ігри #Туристична віза #Символізм (рух) #Шенгенська угода #Трір

Читайте також