У Литві планують розвинути військову інфраструктуру для вдосконалення комунікаційних зв'язків із партнерами.

У литовській Паланзі, розташованій на узбережжі Балтійського моря, протягом наступних двох років намірується розбудувати військову інфраструктуру, що має на меті посилити комунікаційні зв'язки між Литвою та її партнерами в НАТО.

Як зазначає "Європейська правда", цю інформацію наводить LRT.

У планах інвестувати приблизно 6 мільйонів євро в нову військову інфраструктуру.

Проект урядової постанови, що містить цю ініціативу, був зареєстрований Міністерством оборони на минулому тижні.

Основною метою даного проєкту є побудова військової інфраструктури, що посилить комунікацію між Литвою та її НАТОвськими партнерами, зокрема, забезпечивши зв'язок з кораблями союзників у територіальних водах Литви, - підкреслило міністерство.

Згідно з інформацією Міністерства оборони, у Паланзі, що розташована поблизу кордону з Латвією та нафтового терміналу Бутінге, у 2027 році заплановано створення інженерних споруд, які необхідні для військової інфраструктури.

Міністерство оборони підкреслило, що розроблений проєкт не має жодного зв'язку з сусіднім нафтовим терміналом Бутінге, а місце для його реалізації було "вибрано виключно з урахуванням стратегічних географічних аспектів".

У матеріалах проєкту постанови йдеться про те, що земельна ділянка розміром приблизно 13 гектарів, що знаходиться у власності держави, у міському самоврядуванні Паланги планується відвести для створення військової інфраструктури. Окрім того, поблизу цієї ділянки передбачено зведення нової вулиці під назвою Крегжджю.

За даними оборонного відомства, необхідні для реалізації проєкту 6 млн євро буде виділено з національних коштів і коштів натовської програми інвестицій у безпеку.

Проєкт військової інфраструктури в Паланзі внесено до затвердженого урядом у листопаді 2022 року Переліку об'єктів військової інфраструктури, необхідних для забезпечення підтримки приймаючої країни.

Заступниця міністра оборони Оріяна Машале раніше зазначала, що протягом каденції цього уряду планується вкласти 4 мільярди євро в розвиток військової інфраструктури.

Нагадуємо, що в Польщі планують встановити протипіхотні міни на кордонах з Росією та Білоруссю в рамках ініціативи, відомої як "Східний щит".

Литва за прикладом Польщі розглядає можливість встановлення протипіхотних мін на кордонах з Росією та Білоруссю.

#Росія #Інвестиції #НАТО #Українська правда #Євро #Міністерство оборони (Україна) #Друга Польська Республіка #Білорусь #Інфраструктура #Литва #Балтійське море #Вибухова міна #Протипіхотна міна #Латвія #Литовське національне радіо і телебачення #Литовська мова #Паланга

Читайте також