Так звана "влада" окупованого росіянами Криму у першій половині 2025 року вже отримала понад 28 мільйонів доларів прибутку від вилучення та "націоналізації" українського майна на півострові. Це - ціна 25 об'єктів майна, націоналізованих у "ворогів Криму та Росії", завдяки якому загарбники "заробили" 2,2 мільярда рублів.
Цю інформацію оприлюднив Інститут вивчення війни у своєму звіті за 17 липня. В ISW цитують слова голови окупаційної ради Криму Володимира Константинова.
"У новому звіті ISW зазначається, що Росія застосовує вилучення та націоналізацію майна як метод покарання в захопленій Україні, позбавляючи українців їхньої нерухомості. Докладно висвітлюється, як Росія використовує ці дії для отримання фінансових вигод від окупації, перетворюючи продаж вилучених об'єктів на джерело доходів для свого бюджету."
Експерти відзначають, що адміністрація, яка контролює Крим, ймовірно, активізує свої дії з продажу "націоналізованих активів".
Прибуток загарбників від "націоналізації" склав 4,8 мільярда рублів (61 мільйон доларів) між 2022 і 2024 роками, тоді як вартість лише за перші шість місяців 2025 року (2,2 мільярда рублів/28 мільйонів доларів) становить майже половину від того, що було отримано за перші два роки повномасштабного вторгнення.
Як повідомляв OBOZ.UA, російські військові перемістили значну частину засобів протиповітряної оборони з тимчасово окупованого Донецька до Криму. Захоплений півострів ворог зараз вважає регіоном, який більш за інші потребує захисту від атак.
Подібні роздуми з'явилися у загарбників після успішної реалізації операції "Павутиння" українськими військовими.
Інформація також свідчить про те, що російські військові посилили свою присутність на території заброшеного об'єкта на південно-західному узбережжі тимчасово окупованого Криму. Є підстави вважати, що вони почали експлуатувати колишню підземну базу підводних човнів, розташовану в зоні Балаклавської бухти.
#Росія #Інститут дослідження війни #Українці #Росіяни #Бюджет #Крим #Військова окупація #Протиповітряна оборона #Анексія Криму Російською Федерацією #Донецьк #Рубль #Підводний човен #Прибуток (економіка) #Націоналізація #Балаклавська бухта