В ISW провели дослідження щодо перспектив російських військових баз у Сирії.

Наступні наміри Росії стосовно своїх військових сил, які перебувають у Сирії, залишаються невизначеними.

Москва досягла угоди щодо збереження своїх військових баз на заході Сирії, проте розпочинає виведення військових з інших регіонів країни.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Серед російських військових ширяться чутки про те, що Кремль і невизначені сирійські суб'єкти погодилися залишити до трьох тисяч військовослужбовців РФ у порту Тартус і на авіабазі Хмеймім у Латакії, повідомляє українська розвідка.

15 грудня OSINT-аналітик МТ Anderson повідомив, що супутникові знімки показали наявність фрегатів "Адмірал Головко" та "Адмірал Григорович", які залишаються на рейді приблизно за 15 кілометрів від порту Тартус. При цьому на цих знімках не виявлено інших кораблів російської флотилії, які нещодавно знаходилися в відкритих водах Середземного моря.

17 грудня сирійське ЗМІ заявило, що війська РФ відійшли з авіабази Тіас (на захід від Пальміри в провінції Хомс) у напрямку авіабази Хмеймім.

Не так давно Росія ухвалила рішення про виведення своїх військових з кількох баз, розташованих у регіонах Манбідж і Кобані (Айн-ель-Араб) на півночі Сирії. Це сталося на фоні наступу, який підтримує Туреччина, проти Сирійських демократичних сил.

На думку аналітиків ISW, Росія, ймовірно, може почати виведення своїх військових підрозділів з останньої значної бази у північному Сирії, розташованої в Камишлі. Це пояснюється тим, що Туреччина та збройні угруповання, що діють у регіоні, такі як "Хайят Тахрір аль-Шам" і Сирійська національна армія, виявляють неготовність дозволити Росії залишатися там надалі.

На весну 2024 року в Сирії знаходилося приблизно 7,5 тисяч російських військовослужбовців. Основна частина з них була розміщена на морській військовій базі в Тартусі, а також на авіабазі Хмеймім, розташованій у Латакії.

Також відомо, що в Сирії працювала російська авіація, системи ППО та техніка.

Протягом останнього десятиріччя Росія стала ключовим військовим партнером сирійського режиму на чолі з Башаром Асадом, утримуючи великий військовий контингент у країні з вересня 2015 року.

Згідно з інформацією західних медіа, Росія звернулася до Туреччини з проханням про допомогу у виведенні своїх військових з території Сирії. План полягає в тому, щоб спочатку перемістити ці підрозділи в райони, що контролюються Туреччиною, а потім здійснити їх повернення до Росії повітряним шляхом.

#Росія #Військовослужбовці #Порт #Північна та Південна Америка #Наступальні (військові) #Авіація #Флотилія #Сирія #Повітря #Москва #Адмірале. #Військова розвідка #Протиповітряна оборона #Туреччина #Башар Асад #Середземне море #У Тарту #Хомс #Військова база #Латакія #Авіабаза «Хмеймім» #Тіясе. #Фрегат #Пальміра #Сирійська національна армія #Сирійські демократичні сили #Манбідж

Читайте також