Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначають, що російський диктатор Володимир Путін продовжує розширювати мережу програм військово-патріотичного виховання молоді як у РФ, так і на тимчасово окупованих територіях України. Це відбувається напередодні майбутнього "Року захисника вітчизни" у 2025 році.
Зокрема, 20 грудня Путін ухвалив перелік з чотирьох завдань для уряду Російської Федерації. Серед них – розпорядження про:
організація та вдосконалення системи "військово-спортивних таборів" з метою популяризації залучення молоді до військової служби;
розширення ініціативи Кремля "Шляхи Тріумфу"
Розробка віртуальної платформи для впровадження програм військово-патріотичного виховання серед молоді Росії.
і переведення одного дитячого "оздоровчого табору" на цілорічний режим роботи.
Програма Кремля під назвою "Дороги Перемоги" має на меті "формування патріотичних цінностей у сучасної молоді" і надає можливість безкоштовно відвідувати культурні та історичні об'єкти "військової слави" для дітей та молоді з Росії, як зазначається у звіті.
В ISW зазначають, що Кремль раніше застосовував військові та спортивні тренувальні табори "Авангард" для мілітаризації молоді в Україні та впровадження в неї російських культурних і історичних наративів. Здається, що Російська Федерація розширює мережу таких таборів по всій країні в межах своїх стратегічних зусиль щодо формування нової сили.
Окрім того, Кремль планує посилити та розвинути інші молодіжні військово-патріотичні формування, такі як Юнармія та Рух перших, з метою мілітаризації російської молоді.
Також він використовує свою програму "Час героїв", щоб розмістити так званих ветеранів війни в Україні на урядові посади і мілітаризувати російське суспільство загалом.
20 грудня Путін заявив, що Кремль планує оголосити 2025 рік "Роком захисника Вітчизни". Він підкреслив, що політичні та ідеологічні акценти Росії в цьому році будуть зосереджені на підтримці російських ветеранів та зміцненні мілітаризації суспільства.
Висновки Інституту вивчення війни (ISW)
Аналітики прийшли до висновку, що Кремль, швидше за все, має намір залучати ці військово-політичні організації для стимулювання і підвищення статусу військової служби серед молоді та суспільства в Росії. Вся річ у тому, що Кремль продовжує розробляти свої стратегії щодо тривалої військової присутності в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними державами.
#Росія #Інститут дослідження війни #Українська мова #РБК-Україна #Володимир Путін #Північна та Південна Америка #Кремль (фортифікаційна споруда) #Московський Кремль #Патріотизм #Збройний конфлікт #Диктатор. #Суспільство #Військова служба #Мілітаризація #Уряд Росії