За інформацією кореспондента Укрінформу в Нью-Йорку, представники різних релігійних конфесій об'єдналися для проведення спільної молитви.
На заході була присутня Надія Северин, яка пережила Голодомор. У липні цього року вона святкувала своє століття.
"Вшанування пам'яті жертв Голодомору має тісний зв'язок із нинішніми загрозами, оскільки їхнє джерело розташоване за тією самою адресою - Кремль, Москва, Росія", - сказав у своєму виступі постпред України при ООН Сергій Кислиця.
За його словами, нинішня агресія проти України продовжує довготривалу російську імперіалістичну спадщину.
"Голод продовжує бути засобом впливу, що цього разу застосовується не тільки проти України, а й проти найбільш вразливих націй по всьому світу", - підкреслив дипломат, звертаючи увагу на обстріли українських портів та спроби Росії заблокувати їх, щоб ускладнити експорт зерна.
Протягом лише останніх трьох місяців Росія знищила понад 100 тисяч тонн продуктів харчування, повідомив Кислиця. У жовтні російські війська завдали шкоди чотирьом цивільним суднам, серед яких були й ті, що перевозили гуманітарні вантажі від Всесвітньої продовольчої програми ООН для Палестини.
Проте ВМС України створили гуманітарний коридор, який забезпечує прохід цивільних кораблів. Із серпня 2023 року ним скористалися майже 3 тис. суден, які доставили українське продовольство до 46 країн, розповів дипломат.
Він зазначив, що в 2022 році Україна запустила гуманітарний проект під назвою "Зерно з України", який вже надав підтримку 8 мільйонам людей у 12 країнах, що стикаються з критичною продовольчою ситуацією.
На думку Кислиці, Путін, який висловлює загрози щодо ядерної зброї, повинен усвідомити наслідки своїх безрозсудних прагнень, а Росію слід змусити до досягнення справжнього миру.
Постпред наголосив, що українська дипломатія продовжує працювати над міжнародним визнанням Голодомору як геноциду нашого народу. "Ми не повинні допустити, щоб безкарність знову взяла гору, як це сталося з організаторами Великого Голоду", - зазначив він.
Як повідомлялося, у суботу, 23 листопада, в Україні та по всьому світу вшанували пам'ять жертв Голодоморів.
Протягом XX століття український народ зазнав трьох великих голодоморів: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Найжахливішим серед них став голод у 1932-1933 роках, який вважається геноцидом української нації, вчиненим під час правління Сталіна.
#Росія #Укрінформ #Журналіст #Голодомор #Українці #Україна #Їжа #Російська мова #Володимир Путін #Голод #Порт #Нью-Йорк #Палестина (регіон) #Організація Об'єднаних Націй #Дипломат #тонна #Корабель #Кремль (фортифікаційна споруда) #Москва #Експорт #Ядерна зброя #Зерно #Релігійна приналежність #Радянський голод 1946-1947 років в Україні #Військово-Морські Сили Збройних Сил України #Голодомори в Україні #Сталінізм #Вантаж #Геноцид