
У індійській частині Кашміру раптові сильні дощі спричинили повінь, унаслідок якої щонайменше 46 людей загинули й понад 200 зникли безвісти
Зазначено, що затоплення сталося на відомому паломницькому шляху до високогірного гімалайського святині Мачайл Мата лише через кілька днів після того, як потужна повінь і зсув ґрунту затопили інше село в гірському регіоні Гімалаїв.
Комісар округу Кіштвар Рамеш Кумар оголосив, що на місці інциденту вже працює поліція та служби, відповідальні за ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій. До них приєдналися також військові частини та авіаційні підрозділи. Пошуково-рятувальна операція продовжується.
За інформацією одного з анонімних чиновників, який спілкувався з Reuters, повінь знищила громадську кухню та охоронний пост, розташований у селі.
"Чимало паломників зібралися на обід, і їх затопила вода," - зазначив він.
Згідно з інформацією Індійського метеорологічного департаменту, несподіваний сильний дощ, що приносить понад 100 мм опадів за одну годину, може призвести до раптових повеней, зсувів землі та руйнувань, особливо в гірських районах під час сезону мусонів.
Метеорологічний центр області попередив про сильні дощі, які очікуються в кількох районах Кашміру, зокрема в Кіштварі. Вони закликали жителів уникати перебування поблизу ненадійних будівель, електричних опор і старих дерев, оскільки існувала загроза зсувів та раптових повеней.
#Поліція. #Reuters #Дощ #Опади #Дерево. #Потоп #Хмарний вибух #Вода #Паломництво #Міліметр. #Індія #Катастрофа #Кашмір #Зсув #Індійський океан #Мусон. #Гімалаї