Унікальний онлайн-проєкт "Разом" (RazomUA.FR.) надасть можливість всім асоціаціям, що діють між Україною та Францією, об'єднати свої зусилля через
Цю цифрову платформу створили за підтримки посольства України у Франції та презентували під час форуму українсько-французьких асоціацій "1000 днів незламності" в Парижі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
На заході були присутні представники приблизно 80 асоціацій, а також партнери з Франції.
"Сьогодні, як ніколи раніше, ми потребуємо єдності, яка виникає через спілкування. Українській спільноті у Франції важливо відновити свою енергію, об'єднати ресурси, підтримувати оптимізм і спільно працювати на користь України, як це відбувалося в перші дні війни," - зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко, коментуючи важливість створення такої платформи.
Цей онлайн-платформа спрямована на створення спільноти, яка об'єднує французів, що висловлюють підтримку Україні, а також місцеві неурядові організації, які активно сприяють українцям, поширюють українську культуру та допомагають зберігати національну ідентичність.
За словами розробників, на платформі публікуватимуться анонси подій та проєктів на підтримку України, а це сприятиме підвищенню обізнаності та залученню широкої аудиторії до допомоги Україні. Також можна влаштовувати голосування та опитування, наприклад, вже невдовзі асоціації зможуть висувати своїх кандидатів на виборах голови молодіжної ради Франції.
На з'їзді асоціацій у Парижі йшлося також про протидію проросійським наративам та про міжрегіональну співпрацю - спільні економічні проєкти та організацію побратимства між регіонами Франції та України.
Як повідомляв Укрінформ, українська громада Франції вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років покладанням вінків під Тріумфальною аркою та літургією, яку відправив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук.
#Асоціація #Франція #Укрінформ #Париж #Журналіст #Святослав Шевчук #Тріумфальна арка #Громада #Українська культура #Українська Греко-Католицька Церква #Голодомор #Літургія #Українська мова #Українці #Україна