У Європейському парламенті пройдуть обговорення, присвячені Україні.

Європейські депутати розглянуть питання політичної, фінансової та військової допомоги Україні, яку надає Європейський Союз.

У Європейському парламенті проведуть дебати щодо досягнення справедливого, сталого, всеосяжного мирного врегулювання для України. Дискусія відбудеться вранці у середу, 7 травня. Про це у п'ятницю, 2 травня, повідомила речниця Європарламенту Дельфін Колар.

Вона зазначила, що питання пошуку шляхів для досягнення миру в Україні стане основною темою обговорення на цій сесії Європейського парламенту.

"Депутати у співпраці з головою Ради ЄС та представником Європейської Комісії розглянуть можливості підтримки ЄС у досягненні справедливого, стійкого та всебічного мирного вирішення ситуації в Україні", - зазначила Колар.

Крім того, учасники Комісії розглянуть питання політичної, фінансової та військової допомоги Україні з боку Європейського Союзу.

"Заявила речниця, що Європейський Союз відіграє ключову роль у сприянні мирному врегулюванню, яке зберігатиме суверенітет і територіальну цілісність України, спираючись на норми міжнародного права, враховуючи при цьому останні події."

Вона зазначила, що у четвер, 8 травня, депутати Європейського парламенту проведуть голосування стосовно ключового аспекту наступного продовження мораторію на ввізні мита та квоти для деяких категорій імпорту з України, зокрема для заліза і сталі.

"Призупинення було продовжено тричі з 2022 року, коли воно було прийнято в червні 2022 року, і термін його дії закінчується 5 червня 2025 року. У четвер відбудеться голосування щодо продовження дії квот", - зазначила Колар.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся в Брюсселі з головою Європейського парламенту Робертою Мецолою, щоб обговорити питання продовження "транспортного безвізу".

#Європейський Союз #Європейська комісія #Європейський парламент #Імпорт #Суверенітет #Залізо #Територіальна цілісність #Брюссель #Міжнародне право #Рада Європейського Союзу #Мито (податок) #Квотування #Президент Європейського парламенту

Читайте також