Європейська комісія нібито пропонує скоротити персонал представництв ЄС по всьому світу з міркувань економії та підсилення стратегічно найважливіших посольств.
Як повідомляє "Європейська правда", цю інформацію опублікувало видання Politico, яке послалося на внутрішній документ, що став доступним.
Єврокомісія, як повідомляють, працює над ініціативою, що передбачає значне зменшення чисельності співробітників у численних представництвах ЄС. Це робиться з метою зміцнення присутності організації в країнах, які мають стратегічне значення, без додаткового збільшення витрат.
Плани виникли на фоні "підвищення" бюджету Європейської служби зовнішніх справ на 2024 рік, а також можливого подальшого збільшення витрат у 2025 році внаслідок інфляційних процесів.
"Зберігати існуючи умови - це не вихід... Європейському Союзу необхідна мережа представництв, яка зможе більш ефективно відповідати новим політичним пріоритетам, і цього слід досягти, враховуючи обмежені фінансові ресурси", - зазначається у документі, доступному виданню Politico.
В Європейському Союзі налічується 145 дипломатичних місій, розташованих у різних куточках планети.
В рамках програми оптимізації витрат планується зосередити фінансові ресурси на країнах-кандидатах на вступ до ЄС та їхніх сусідах, а також на країнах G20, що набувають все більшої політичної чи економічної важливості. Особливу увагу також приділять країнам, нестабільність у яких може становити загрозу для інтересів Європейського Союзу.
Пропозицію критично сприймають деякі невеликі країни ЄС, які не мали широкої мережі власних посольств у менш важливих країнах і покладалися саме на посольства ЄС для того, щоб залишатися у курсі справ і налагоджувати контакти.
Водночас деякі експерти, знайомі з намірами урядовців, висловили стурбованість, що це може призвести до ослаблення позицій Європейського Союзу в таких регіонах, як Африка та Латинська Америка.
"Це означатиме, що ми залишимо маленькі представництва в країнах на кшталт Судану та Нігеру. Такий крок може бути сприйнятий як невірний сигнал, особливо в умовах нинішньої адміністрації США, яка, здається, виявляє менше зацікавлення глобальними питаннями", - зазначає один з чиновників, який побажав залишитися анонімним.
Інший учасник бесіди зазначає, що в приватних чатах багато хто висловив тривогу, що "Росія чи Китай займатимуть будь-який вакуум, який ми залишимо".
Плани мають обговорити у грудні і це може стати однією з перших неприємних задач для нової очільниці дипломатичної служби ЄС Каї Каллас.
#Росія #Політик #Африка #Європейський Союз #Європейська комісія #Китай (регіон) #Бюджет #Українська правда #Інфляція #Велика двадцятка #Посольство #Латинська Америка #Судан #Нігер