Новий президент Дональд Трамп оголосив у вівторок, що мільярдер Ілон Маск та колишній кандидат у президенти від Республіканської партії, проросійський бізнесмен Вівек Рамасвамі, будуть керувати новоствореним "Департаментом урядової ефективності" (DOGE), який, попри свою назву, не є державною установою.
Як зазначає "Європейська правда", цю інформацію передає агентство AP.
Абревіатура DOGE слугує натяком на популярну криптовалюту, яка полюбилася Ілону Маску — догекойн. У заяві Трампа зазначається, що Маск разом із Рамасвамі планують діяти поза межами урядових структур, надаючи Білому дому "консультації та рекомендації". Вони також мають намір співпрацювати з Адміністративно-бюджетним управлінням для "реалізації масштабних структурних реформ і впровадження інноваційного підходу до уряду, який раніше не був практикований". Трамп підкреслив, що цей крок може стати справжнім шоком для існуючих державних систем.
На даний момент неясно, яким чином функціонуватиме ця організація. Можливо, вона буде підпадати під регулювання Закону про Федеральний консультативний комітет, який визначає правила роботи зовнішніх груп, що надають консультації уряду, а також вимоги щодо їх прозорості та підзвітності перед суспільством.
Державні посадовці зазвичай зобов'язані відкривати інформацію про свої активи та зв'язки, щоб запобігти можливим конфліктам інтересів, а також відчужувати значні активи, які можуть бути пов'язані з їх професійною діяльністю. Проте, оскільки Маск і Рамасвамі не займають офіційних посад у федеральній службі, ці вимоги та етичні норми на них не поширюються.
Маск регулярно з'являється у Мар-а-Лаго з моменту, коли Трамп здобув перемогу на президентських виборах.
Новий президент неодноразово заявляв про намір надати Маску формальну роль спостерігача в групі, що нагадує комітети "блакитної стрічки", які займаються підготовкою рекомендацій для уряду США з питань, що викликають суперечки. Маск одного разу висловив думку, що здатний виявити можливості для економії, які перевищують 2 трильйони доларів — це приблизно третина загальних річних витрат держави.
Трамп однозначно заявив, що Маск навряд чи займе якусь офіційну позицію, з огляду на його численні зобов'язання.
Щодо Рамасвамі, то у січні він призупинив свою кампанію і підтримав Трампа.
У своїй заяві Трамп зазначив, що вони "створять умови для моєї адміністрації, щоб усунути урядову бюрократію, зменшити надмірне регулювання, скоротити витрати та провести реформу федеральних установ".
У вівторок Трамп оголосив, що на посаду міністра оборони він призначив Піта Гегсета, ведучого Fox News і ветерана, який не приховує свого скептицизму щодо політики керівництва Пентагону, зокрема, щодо його головного військового командира.
Трамп також оголосив про призначення конгресмена з Флориди Майка Волтца на посаду радника з національної безпеки у своїй майбутній команді.
#Республіканська партія (США) #Дональд Трамп #Флорида #Президентські вибори 2016 року в США #Ілон Маск #Національна безпека #Мар-а-Лаго #Українська правда #Пентагон #Фокс Ньюс #Міністр оборони #Підприємництво #Кабінет міністрів США