За висловлюванням Келлога, впровадження санкцій проти Росії на даний момент оцінюється лише на "трійку" за десятибальною шкалою, що відображає рівень економічного тиску.
Президент Дональд Трамп готовий збільшити санкції США щодо Росії, щоб змусити її зупинити конфлікт в Україні. Однак він усвідомлює, що обидві сторони – і Київ, і Москва – повинні будуть піти на компроміси, аби покласти край "масштабним вбивствам" в найбільшій країні Європи.
Цю інформацію озвучив цього тижня спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог у виданні The New York Post.
За словами Келлога, застосування санкцій проти Рсії зараз діє "лише на трійку" за 10-бальною шкалою за ступенем болючості економічного тиску. Самі санкції США -- наприклад, ті, що націлені на прибутковий енергетичний сектор Росії -- "номінально вдвічі вищі", але все ще є місце для їх посилення.
Ви дійсно здатні посилити санкції, особливо ті, що стосуються видобутку та експорту нафти. Це створює численні можливості для дій. Якщо хтось і знає, як використовувати важелі впливу, так це президент Дональд Трамп, що підтверджується його недавніми кроками у вирішенні інших міжнародних викликів. Вирішення конфлікту між Росією та Україною вимагає зусиль усієї адміністрації, що свідчить про комплексний підхід уряду, – зазначив Келлог. – У нас є команда національної безпеки, яка займається цими питаннями – це президент, віцепрезидент, радник з національної безпеки, держсекретар, казначейство та Рада національної безпеки, які працюють у тісній співпраці.
Генерал підкреслив, що Вашингтон прагне зупинити бойові дії перед тим, як розглядати деталі мирного врегулювання. Він зазначив, що "неможливо вирішити цю війну силою зброї", враховуючи, що Росія не виявляє зацікавленості у запобіганні значних втрат серед своїх військових.
"Для Росії це щось на кшталт ДНК у військових операціях -- по суті, ви воюєте на виснаження. Якщо ви подивитеся на історію, ви ніколи не захочете вступати в бій на виснаження з росіянами, тому що це те, як вони воюють. Вони до цього звикли. Я маю на увазі, що це країна, яка була готова втратити -- і втратила -- 700 000 у Сталінградській битві за шість місяців, і вони навіть оком не моргнули. І тому тиск не може бути лише військовим. Ви повинні чинити економічний тиск, ви повинні чинити дипломатичний тиск, певні види військового тиску і важелі, які ви збираєтеся використовувати разом із ними, щоб переконатися, що у підсумку ми прийдемо туди, куди хочемо", -- підсумував спецпредставник Трампа.
Нагадаємо, спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог прибуде до Києва 20 лютого.
#Росія #Дональд Трамп #Європа #Національна безпека #Вашингтон, округ Колумбія #Нафта #Бойові дії #Москва #Військова операція #Експорт #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Боротьба #New York Post #Сталінградська битва