Терпи і виконуй, навіть якщо не хочеться! Чому діти уникають домашніх обов'язків і як знайти рішення цієї проблеми.

Для багатьох батьків питання прибирання стає справжнім викликом. Вони вважають, що діти повинні виконувати ці обов'язки, навіть якщо не мають бажання, і що їм слід просто "терпіти". Проте, у такій ситуації дитина може реагувати на примус, виступаючи проти встановлених батьками правил і створюючи конфлікти.

Про це сказав кандидат біологічних наук, співзасновник системи просвіти "Змінотворці", викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Петро Чорноморець в інтерв'ю "Освіторії". Якщо йдеться про територію дитини, то це її справа, який там порядок.

"Якщо йдеться про прибирання на території дитини - варто замислитися: "Чому я взагалі пхаю туди ніс зі своїми правилами?" Поки звідти не тече, поки там не горить і не гниє підлога - дорослому не варто втручатися і "мотивувати" дитину прибирати. Це справа дитини, який порядок вона влаштує в особистому просторі", - зазначив він.

Якщо батьки бачать безлад у кімнаті дитини, то варто запропонувати поприбирати разом, сказавши: "У мене відчуття, що тобі тут дискомфортно. Може, ми разом облаштуємо простір?". Під час спільного процесу прибираннядитина може навчитися краще підтримувати порядок, вважає експерт.

Що стосується спільного простору, то відповідальнітсь мають брати усі члені родини. Однак, якщо простір спільний, то й рішення мають бути спільними.

"Якщо батьки мають достатньо влади й сили, щоб змушувати дитину щось робити -- куди ж подітися? Буде робити. Але щойно відчує достатньо сили в підлітковому віці чи коли з'їде від батьків - почне із цими правилами воювати", - сказав Чорноморець.

На його думку, коли дитина перебуває у конфлікті чи суперечці з батьками, вона не займається справжнім навчанням або дослідженням власної особистості та навколишнього світу, а лише тренує навички опору батьківським вимогам.

Якщо у дитини є власний простір, важливо визначити кілька чітких правил для загальної території. Проте не слід сподіватися, що ваш син чи донька будуть їх дотримуватись із великою старанністю. Одне з розумних правил може звучати приблизно так: "О 20:00 ми разом складаємо всі іграшки, щоб не дратувати батьків", - підкреслив нейробіолог.

Як раніше інформував OBOZ.UA, Петро Чорноморець надав батькам рекомендації щодо того, як виховати у дитини терпіння.

#ФК "Чорноморець" Одеса #Кандидат біологічних наук #Прибирання #Підлога #Учитель #Нейробіологія

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги