Телеграф: Келлог та Рубіо сприяли змінам у поглядах Трампа на Росію.

Республіканські "яструби", зокрема спецпосланець президента США в Україні Кіт Келлог і держсекретар Марко Рубіо, протягом кількох місяців докладали зусиль, щоб переконати президента Дональда Трампа обрати більш рішучу стратегію у відношенні до Москви.

Цю інформацію повідомили три джерела в Конгресі, згідно з даними, що надійшли до The Telegraph, передає Укрінформ.

За інформацією джерел, ключову позицію в цих зусиллях займав Кіт Келлог, спеціальний представник Трампа в Україні. Хоча деякий час він був відсторонений від переговорів з Росією стосовно мирного врегулювання конфлікту на користь спецпосланника президента США Стівена Віткоффа, останній, у свою чергу, "застряг у ядерних переговорах з Іраном".

"З огляду на те, що переговори зазнають затримок, а Росія продовжує активно атакувати українські міста, стратегічні дії генерала Келлога спонукали Трампа до прийняття більш рішучого курсу стосовно Москви", - зазначає видання.

Джерело повідомило, що Келлог "здійснив значний внесок останніми тижнями" і "в останній час демонструє позитивну динаміку". "Він разом із Марко Рубіо розробляють нову стратегію щодо Москви", - зазначив асистент конгресмена у коментарі для The Telegraph.

Державний секретар і колишній лідер республіканців Марко Рубіо, який протягом багатьох років відомий як "яструб" у питаннях зовнішньої політики США, раніше називав Путіна "вбивцею" та "військовим злочинцем". Проте, після призначення на свою нинішню посаду, Рубіо став значно більш поміркованим у ставленні до Москви, водночас перетворившись на одного з ключових радників Трампа під час його другого президентського терміну.

Згідно з інформацією, отриманою від одного з конгресменів, тісні зв'язки Рубіо з президентом надали йому можливість втрутитися, коли в останні тижні Путін активізував свої удари, здійснюючи до 1000 атак дронів і ракет щодня по Україні, - зазначено в статті.

Ще однією важливою особою, яка має вплив на рішення Дональда Трампа, є його дружина Меланія, згідно з інформацією видання. Під час пресконференції в Овальному кабінеті з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, Трамп висловив подяку своїй дружині за те, що вона допомогла йому змінити свої погляди. "Я повертаюся додому і кажу першій леді: "Сьогодні я мав розмову з Володимиром (Путіним - ред.). Це була чудова бесіда". Вона відповіла: "Справді? Щойно ще одне місто зазнало удару", - зазначив Трамп, оголошуючи свої наміри щодо постачання зброї Україні.

"Меланія, яка провела своє дитинство під "залізною завісою" в колишній Югославії, виявляла більшу підтримку Україні, ніж сам президент США. Вважається, що вона мала вагомий вплив на розробку жорсткої імміграційної політики Трампа", - зазначає The Telegraph.

Незважаючи на те, що Трамп повідомив представникам ЗМІ, що угода щодо постачання озброєння не свідчить про його підтримку України, джерела сприйняли його понеділкову заяву як "вагомий крок". Водночас вони усвідомлюють, що ситуація може кардинально змінитися з наближенням терміну, коли має закінчитися вогонь. "Це залишатиметься актуальною проблемою, і нам потрібно продовжувати тиснути на ситуацію," – відзначило одне з джерел.

#Росія #Іран #Республіканська партія (США) #Дональд Трамп #Укрінформ #Володимир Путін #НАТО #Москва #Зовнішня політика #Марко Рубіо #Марк Рютте #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Соціалістична Федеративна Республіка Югославія #Овальний кабінет #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Залізна завіса

Читайте також