З 1 січня в Україні змінюються тарифи на газ та електричну енергію: які ціни на кубометр і кіловат-годину?

В Україні тариф на газ із 1 січня 2025 року не зміниться. "Нафтогаз" затвердив вартість блакитного палива щонайменше до кінця опалювального сезону (квітень наступного року) - 7,96 грн. Водночас кВт*година електроенергії коштуватиме 4,32 грн (ціна також не зміниться).

Цю інформацію повідомляє OBOZ.UA. Зокрема, компанія "Нафтогаз" встановила ціну на блакитне паливо на рівні 7,96 грн за кубометр. Крім того, важливо підкреслити, що в Україні існує мораторій на підвищення тарифів на газ до завершення воєнного стану. Таким чином, будь-яке підвищення тарифів може відбутися лише за рішенням Ради.

Крім "Нафтогаз", в Україні працюють ще низка постачальників блакитного палива. Однак близько 98% всіх побутових споживачів користуються послугами саме "Нафтогазу".

З 1 січня 2025-го тариф на електроенергію становитиме 4,32 грн за 1 кВт*год. Він не зміниться щонайменше до кінця опалювального сезону. При цьому українці, які встановили двозонний лічильник, у нічний період можуть платити за світло за тарифом 2,16 грн за кВт*год.

Так, в Україні будь-який споживач електроенергії має право придбати багатозонний лічильник, звернутися до свого постачальника струму та перейти на новий тариф. Як ідеться у матеріалі OBOZ.UA, наприклад, із двозонним лічильником у період із 23.00 до 7.00 платити за електроенергію можна за тарифом у 2,16 грн за 1 кВт*год (замість звичайних 4,32 грн за 1 кВт*год).

Згідно з інформацією, опублікованою на веб-ресурсі одного з постачальників, тариф залишиться незмінним у денні години (з 7:00 до 23:00). Проте в нічний період (з 23:00 до 07:00) споживачі зможуть скористатися знижкою у 50% на оплату електроенергії.

Як повідомляло OBOZ.UA, з 1 грудня в Україні ціна на газ для більшості споживачів залишиться незмінною — 7,96 грн за кубічний метр. Комунальні тарифи не підлягатимуть перегляду, принаймні до завершення опалювального сезону.

#Українці #Паливо #Природний газ #Електрична енергія #Споживач #Газ #Робити #Електричний струм #Нафтогаз

Читайте також