
Хто отримає більше 3000 грн у серпні?
Зазвичай, в рамках святкування Дня незалежності України, уряд проводить фінансові виплати для окремих груп населення. Розмір цих виплат визначається спеціальною постановою.
Зображення: особи з інвалідністю, спричиненою війною, отримають фінансову допомогу до Дня незалежності (GettyImages)
Особи, які отримують пенсію за віком або по інвалідності, отримають кошти автоматично на свій пенсійний рахунок.
Військові зі статусом УБД, які продовжують служити, отримають гроші за місцем служби. Військові частини мають зробити заявку на таких військовослужбовців.
Особи, що мають право на отримання виплат, але не є пенсіонерами і не проходять службу, повинні особисто або через інтернет подати заяву до Пенсійного фонду до 1 серпня (остання можливість – до 1 жовтня 2025 року).
Пенсіонерам не слід очікувати на підвищення своїх виплат у найближчі місяці, оскільки всі заплановані етапи індексації та перерахунків, що передбачені урядом на 2025 рік, вже завершилися.
Одночасно в серпні пенсія збільшиться для осіб, які досягнуть визначеного віку. Пенсійний фонд України передбачив такі надбавки:
Ця доплата нараховується з дати, коли у людини день народження, тобто не за повний місяць, а пропорційно кількості днів до його завершення.
Пенсіонери можуть розраховувати на отримання надбавки, якщо сума їхньої пенсії не перевищує 10 340,35 грн.
Фото: пенсіонерам виплачують вікові надбавки з 70 років (freepik.com)
Зазначимо, що в Україні процес щорічної індексації пенсій здійснюється 1 березня. Цей процес враховує рівень інфляції та зростання заробітних плат за попередні три роки. Індексація є ключовим інструментом для збільшення пенсійних виплат.
Цього року індексація пройшла з коефіцієнтом 1,115, що призвело до підвищення виплат майже на 10%.
Житлові субсидії у серпні 2025 року зберігають свої розміри, що були визначені на неопалювальний сезон.
Наступний перегляд субсидій зазвичай призначено на 1 жовтня, коли розпочинається опалювальний сезон, тому в наступному місяці суми виплат залишаться без змін.
Більшості чинних одержувачів субсидії перепризначать автоматично.
Особи, які вперше подають документи або мають зміни у складі сім'ї, повинні повторно подати заяви та декларацію про свої доходи. У такій ситуації субсидія може бути оформлена з місяця, коли було подано звернення.
Цю процедуру можна виконати через портал "Дія", відвідавши веб-сайт або скориставшись мобільним додатком Пенсійного фонду України. Крім того, ви маєте можливість подати документи особисто в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або в структурних підрозділах Пенсійного фонду. Також місцеві органи влади приймають документи.
Слід зазначити, що в липні уряд полегшив процес отримання субсидій для певної групи населення - прийомних родин та сімейних дитячих будинків. Тепер деякі фактори, такі як наявність старих боргів за комунальні послуги або заощаджень, що належать дітям, більше не стануть на заваді для отримання цих виплат.
Для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто їх прихистив, в Україні діють певні пільги та допомога
Виплата за тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб.
Не так давно уряд ухвалив нові правила компенсації витрат на комунальні послуги та енергію для юридичних осіб і підприємців, що безкоштовно надають притулок внутрішньо переміщеним особам.
Компенсація за прихисток надається, якщо переселенці виїхали з окупованих або прифронтових територій, чи втратили житло.
Передбачається компенсація витрат на житлово-комунальні послуги в межах встановлених норм. Важливо зазначити, що виплата компенсації не буде здійснюватися, якщо внутрішньо переміщена особа отримує іншу допомогу, наприклад, субсидію, або якщо вона не проживає за вказаною адресою понад 30 днів. Заявки на отримання компенсації можна буде подавати з 31 липня 2025 року через портал Пенсійного фонду України.
Нагадуємо, що за програмою "Прихисток" фінансова підтримка також доступна фізичним особам, які є власниками житла - як будинків, так і квартир, і які безкоштовно надали притулок внутрішньо переміщеним особам. Сума компенсації складає 450 гривень за кожну особу, що отримала прихисток.
Державна допомога для оренди житлового приміщення
З початку квітня 2025 року в Україні запроваджено нову субсидію на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Ця програма має на меті частково компенсувати витрати на оренду житла.
Ця субсидія визначається персонально, враховуючи доходи родини внутрішньо переміщених осіб, кількість осіб у домогосподарстві та офіційну ціну оренди в конкретному регіоні.
Зображення: Внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати субсидію на оренду житла (GettyImages)
Державна допомога покриває витрати на оренду житла відповідно до встановлених соціальних стандартів і надається на період шести місяців. У разі, якщо обставини не зазнали змін, субсидія автоматично продовжується на ще один шестимісячний термін, без необхідності повторної подачі документів.
Право на отримання мають ВПО, які:
Для отримання цього типу субсидії слід подати заявку до місцевого органу соціального захисту, скориставшись платформою "Дія" або звернувшись до Пенсійного фонду України. Крім того, необхідно надати угоду про оренду житла, декларацію про доходи та довідку про статус внутрішньо переміщеної особи.
Фінансова підтримка внутрішньо переміщених осіб.
Внутрішні переселенці в Україні можуть розраховувати на грошові виплати від держави. Головним орієнтиром для призначення таких виплат є дохід ВПО - для нарахування допомоги береться до уваги сукупний дохід сім'ї.
Одночасно підтримка автоматично надається найбільш уразливим групам переселенців, які не мають можливості працювати:
Інші родини ВПО також мають право на соціальну виплату, якщо дохід родини становить менш як 9444 грн на людину. Але їм необхідно подати заяву на призначення таких виплат у "Дії", ЦНАПах, органах соціального захисту населення.
Щомісячна фінансова підтримка складає 2000 гривень для дорослих, а для дітей і осіб з інвалідністю — 3000 гривень.
#Військовослужбовці #День Незалежності України #Сміливіше. #Уряд України #Пенсія #Оренда #Пенсіонерка #Інвалідність #Інфляція #Фізична особа #Пенсійний фонд України #Субсидія #Комунальне господарство #Внутрішньо переміщені особи #Індексація #Муніципальне або міське будівництво