
Військово-повітряні сили Сполучених Штатів Америки надали Україні зняті з експлуатації винищувачі F-16, щоб забезпечити запчастинами вже отримані від європейських союзників бойові літаки.
Источник: The War Zone
За повідомленням речника військово-повітряних сил, "Сполучені Штати сприяли технічному обслуговуванню F-16, які були передані Україні європейськими союзниками, надаючи списані та непридатні до польотів літаки F-16 для отримання запчастин".
Винищувачі F-16, обгорнуті термозбіжною плівкою та без ключових компонентів - крил, хвостів, двигунів і носових обтічників - були завантажені на вантажний літак Ан-124 із реєстраційним номером UR-82027, який 26 квітня вирушив із міжнародного аеропорту Тусон, штат Аризона, до польського аеропорту Жешув-Ясьонка - ключового логістичного вузла для передачі західної допомоги Україні.
Як зазначає TWZ, ці корпуси надійшли з так званого "кладовища літаків" - 309-ї групи техобслуговування та регенерації авіації (AMARG), що розташована на авіабазі Девіс-Монтен поруч із Тусоном.
На початку квітня генерал Крістофер Каволі, який очолює Європейське командування США та виконує роль верховного командувача Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі, доповів Сенату США про плани щодо додаткових поставок літаків F-16 для України, проте конкретні джерела інформації залишив без розголошення.
Загалом Україні обіцяли близько 85 бойових літаків F-16, серед яких 24 одиниці надійдуть з Нідерландів, 19 — з Данії, а 12 — з Норвегії (додатково ще 10 літаків планується використовувати для забезпечення запчастинами). Бельгія також оголосила про намір надати 30 літаків.
Варто зазначити, що частина з них не буде передана в Україну безпосередньо, а використовуватиметься для підготовки українських пілотів, передусім у Європейському навчальному центрі EFTC у Румунії".
#Сенат Сполучених Штатів Америки #Арізона #Європа #НАТО #Нідерланди #Авіація #Літак. #Аеропорт #General Dynamics F-16 Fighting Falcon #Винищувальна авіація #Головнокомандувач #Військово-повітряні сили #Авіабаза #Військові #Норвегія #Данія #Військово-повітряні сили США #Бельгія #Військова авіація #Крило. #Двигун #Антонов Ан-124 "Руслан