США обдумують варіант зменшення чисельності своїх військових контингентів у Південній Кореї, повідомляє WSJ.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа розглядає можливість виведення кількох тисяч американських військовослужбовців із Південної Кореї. Мова може йти про 4500 солдатів.

Цю інформацію наводить The Wall Street Journal, посилаючись на джерела в американському міністерстві оборони. Пентагон вивчає варіант переміщення певної кількості військових підрозділів в різні райони Індо-Тихоокеанського регіону, зокрема на острів Гуам.

Нині американська військова присутність у Південній Кореї становить близько 28 500 військових.

Цю тему Трамп повинен проаналізувати в контексті неформального перегляду стратегії щодо Північної Кореї. Проте рішення поки що не ухвалене і не надійшло до президента США.

У Пентагоні офіційно не прокоментували журналістам можливе скорочення контингенту в Південній Кореї. Представник Ради нацбезпеки Піт Нгуєн також не відповів прямо на питання, однак додав, що Трамп прихильний до "повної денуклеаризації" Північної Кореї.

Журналісти відзначили, що Трамп, ще коли вперше обіймав посаду президента США, висловлював намір переглянути військову присутність Америки на Корейському півострові. Проте в квітні цього року командування американських збройних сил в Азії попередило Конгрес про небезпеку, пов'язану зі скороченням військових контингентів, підкреслюючи, що це може загострити ситуацію в контексті протистояння з Північною Кореєю, Китаєм і Росією.

Генерал армії США Ксав'є Бранссон, який очолює війська в Кореї, висловив думку, що скорочення сил "створює труднощі". Також адмірал Самуель Папаро, главнокомандувач Індо-Тихоокеанського командування, підкреслив, що зменшення військового контингенту "знижує можливості для досягнення перемоги в конфліктах".

Представники адміністрації США повідомляють, що остаточне рішення щодо кількості військових не буде прийнято, поки не стане зрозуміло, в якому напрямку розвивається конфлікт в Україні та чи продовжить Вашингтон надавати військову допомогу столиці.

За інформацією WSJ, Південна Корея сприймає військову присутність США як засіб стримування потенційного відновлення конфлікту на Корейському півострові, а також як противагу Китаю, який висуває територіальні вимоги на частину Південно-Китайського моря та не приховує своїх намірів щодо Тайваню.

"Виведення військ з Корейського півострова, але збереження їх у регіоні, може зменшити занепокоєння Пентагону з приводу скорочення чисельності військ. Гуам стає важливим хабом Пентагону для сил, оскільки він розташований досить близько до потенційних гарячих точок, але до нього складніше дістатися китайським військам", - додало WSJ.

Як повідомляв OBOZ.UA, Сполучені Штати Америки мають намір скоротити кількість американських військ в Європі. Вашингтон почне обговорення цього питання з європейськими союзниками пізніше цього року.

#Дональд Трамп #Військовослужбовці #Європа #Білий дім #Армія США #Сполучені Штати #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #The Wall Street Journal #Азія #Південна Корея #Північна Корея #Пентагон #Солдате! #Головнокомандувач #Адмірале. #Міністерство оборони США #Тайвань #Гуам #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Генерал армії (США) #Корейський півострів

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Обмін "одна тисяча на одну тисячу" в день морських піхотинців: вдалося повернути 270 військових та 120 цивільних - BBC News Україна
Перехрестя на фальшивих похованнях: Чому заяви Трампа про геноцид білих у Південноафриканській Республіці викликають сумніви - BBC News Україна.
В Туреччині затримують військових, яких підозрюють у зв'язках зі спробою державного перевороту.
Теги