Згідно з інформацією ЗМІ, Сполучені Штати прагнули досягти нової угоди з ХАМАС.

Цю інформацію передає РБК-Україна, посилаючись на статтю, опубліковану в Axios.

Вашингтон через єгипетських і катарських посередників надіслав на адресу ХАМАС ініціативу, яка передбачає безпечний прохід бойовиків із районів, що їх зараз контролює ізраїльська армія.

Повідомляється, що мета пропозиції полягала в тому, щоб стабілізувати перемир'я та очистити майже половину території Гази від присутності збройних формувань.

За інформацією американських офіційних осіб, цей захід мав сприяти деескалації конфлікту і створити умови для подальших переговорів із гуманітарних питань, включно з відновленням цивільної інфраструктури та доступом міжнародних організацій до постраждалих районів.

Представники Армії оборони Ізраїлю підтвердили, що про пропозицію знали, проте наголосили, що жоден бойовик ХАМАС до вечора четверга не скористався можливістю покинути ізраїльську зону контролю.

За даними ізраїльської сторони, угруповання продовжує утримувати позиції в густонаселених кварталах, використовуючи цивільні об'єкти для прикриття своїх операцій.

В Єрусалимі заявляють, що будь-які дипломатичні кроки, спрямовані на стабілізацію ситуації, можливі тільки за умови повного припинення атак з боку ХАМАС.

У той же час у Вашингтоні наголошують, що запропонована модель не є компромісом, а скоріше намаганням уникнути подальшого ескалації та зменшити загрози для цивільних осіб.

#Сполучені Штати #РБК-Україна #Ізраїль #Вашингтон, округ Колумбія #Єрусалим #Місто Газа #Збройні сили Ізраїлю #ХАМАС #Єгипет

Читайте також