Сполучені Штати мають намір розробити "універсальну пускову платформу", здатну запускати широкий спектр озброєнь.

Аналітики розповіли, як працюватиме така система.

Військові США разом з країнами Європи, що входять до НАТО, приступають до впровадження нового проекту під назвою "Східна флангова лінія стримування". Його основною метою є посилення наземних сил та покращення оборонно-промислової співпраці всередині Альянсу.

Цей план включає в себе розробку "уніфікованої пускової установки", яка дозволить використовувати різні типи боєприпасів, а також забезпечить координацію військових дій через "хмарні" системи для збору інформації. Про це повідомив генерал Крістофер Донах'ю, командувач американськими силами в Європі та Африці, згідно з інформацією від Defense News.

У той же час, у Defense Express підкреслили, що в даному випадку йдеться про концепцію, де основним елементом ударної сили стане пускова установка, здатна теоретично запускати широкий спектр боєприпасів — від дронів-камікадзе до керованих ракет. Що стосується обміну інформацією між підрозділами, то він буде інтегрований у "хмарну" платформу.

"Отже, у цьому контексті йдеться про технологічність, яка повинна забезпечити зменшення витрат ресурсів на військову присутність США в Європі під час умовного миру та у випадку ведення бойових дій у разі "великої війни" з РФ", - зазначили автори матеріалу.

Крім того, видання Defense News зазначило, що країни Європи, які є членами НАТО, нібито вже здійснили закупівлю штучного інтелекту Maven Smart System від компанії Palantir.

На думку експертів Defense Express, в даний момент точні можливості цієї системи залишаються невизначеними. Проте, є припущення, що вона може являти собою вдосконалену версію системи обміну даними Link 16.

"Американські збройні сили визначили пріоритетом завдання зниження витрат на системи, проте, здається, вибрали максимально амбіційний підхід, прагнучи створити універсальну пускову установку, здатну запускати практично будь-яку ракету. Питання щодо її конструкції (мобільна чи стаціонарна), ймовірно, було відкладене на другий план", - зазначається в публікації.

Донах'ю, у свою чергу, зазначив, що дана структура рішення є відповіддю на "проблему маси та імпульсу", яку Росія змогла сформувати під час війни з Україною.

"Ця концепція виникла в результаті переосмислення досвіду бойових дій на території нашої країни, де практика довела, що "море можна захоплювати з суші, а також з суші можна проривати "зону закритого доступу" A2AD", — зазначили в Defense Express."

Як писав УНІАН, в Індії тестують нову гіперзвукову ракету, яка може рухатися зі швидкістю, що у вісім разів перевищує швидкість звуку, а також вражати цілі на відстані до 1500 кілометрів.

За словами експертів, характеристики цієї ракети значно перевищують можливості російської гіперзвукової зброї. Водночас російське коріння цієї зброї відображене навіть у назві. Перша частина назви походить від річки Брахмапутра, а друга - від річки Москва.

Водночас видання Reuters писало, що Україна пропонує іноземним виробникам випробовувати їхню нову зброю на полі бою. Організатором цього є платформа Brave1, яка склала список військових технологій, які хотіла б випробувати. Одним з пріоритетів є протиповітряна оборона.

"У нас є перелік пріоритетів. Один з них - протиповітряна оборона: нові засоби протиповітряної оборони, перехоплювачі безпілотників, системи з штучним інтелектом, всі рішення проти ковзаючих бомб", - розповів керівник відділу зв'язків з інвесторами Brave1 Артем Мороз.

#Росія #Українське незалежне інформаційне агентство #Європа #Боєприпаси #Безпілотний літальний апарат #Східна Європа #НАТО #Північна та Південна Америка #Reuters #Бойові дії #Ракета. #Москва #Штучний інтелект #Протиповітряна оборона #Індія #Мирний час #Ракетна установка #Бомба. #Концепція #Траєкторія #Defense Express #Новини оборони #Palantir Technologies #Посилання 16 #Швидкість звуку

Читайте також