Ситуація стає напруженою: Індія відправила військові судна з ракетами до берегів Пакистану, під загрозою опинився ключовий порт.

Напруга між Пакистаном та Індією набирає обертів. Індійські військові кораблі, оснащені надзвуковими крилатими ракетами, останніми днями наблизилися до важливого пакистанського порту.

Мова йде про порт Карачі, який забезпечує 60% загального товарообігу країни. Цю інформацію наводить The Telegraph, посилаючись на джерела в індійському міністерстві оборони.

За його інформацією, Індія перемістила свій західний флот у північну зону Аравійського моря, таким чином розташувавши його в межах досяжності для удару по Карачі, найбільшому порту Пакистану.

"Ми уважні та готові до відбиття будь-яких загроз з боку противника. Розгортання бойових літаків та інших військово-морських ресурсів має на меті спостереження і стримування", - підкреслив співрозмовник видання.

Індійські кораблі перебувають у міжнародних водах, де вони, ймовірно, і залишаться. Їхні маневри розпочалися вісім днів тому.

У складі ударної групи є авіаносець, есмінці, фрегати та протичовнові судна, які розміщуються на відстані близько 560-740 км від узбережжя Пакистану.

Деякі з кораблів несуть ракету частково російської розробки BrahMos, яка оснащена 300-кілограмовою боєголовкою і здатна рухатися зі швидкістю до 3 Махів і вражати цілі на відстані до 800 км.

Експерти сигналізують, що атака на Карачі може призвести до руйнівних наслідків для Пакистану, оскільки цей порт забезпечує 60% зовнішньої торгівлі держави і є місцем розташування військово-морського командування.

У минулому, у зв'язку з ескалацією конфлікту з Пакистаном, Індія вирішила закрити аеропорти, що розташовані поблизу її кордону з цією країною. Згідно з повідомленням NOTAM, яке було надіслано авіакомпаніям урядом Індії, декілька десятків аеропортів у північних та північно-західних регіонах Індії підлягатимуть повному закриттю.

Як повідомляло OBOZ.UA, увечері 6 травня Індія ініціювала "Операцію Сіндур", завдавши авіаударів по пакистанській території. У відповідь Ісламабад вживав контрзаходів, що призвело до подальшого обміну вогнем між сторонами, в результаті якого обидві країни підтвердили наявність жертв серед цивільного населення.

#Порт #Аеропорт #Крилата ракета #The Daily Telegraph #Військовий корабель #Військова авіація #Індія #Військово-морський флот #Фрегат #Авіаносець #Руйнівник #Число Маха #Пакистан #Ісламабад #Карачі #Аравійське море #Протичовновий корабель

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Ціна на нафту відреагувала на діалоги між Сполученими Штатами та Китаєм.
В Головному управлінні розвідки України повідомили про наявність закордонних елементів у новій крилатій ракеті Російської Федерації, що отримала назву "Бандероль".
"Окрім Путіна, немає жодної іншої альтернативи": Єрмак висловився про умови діалогу з Росією.
Теги