Шольц: Бундестаг матиме можливість обговорити довіру уряду вже в цьому році.

Канцлер Німеччини має можливість врахувати заклики опозиції щодо пришвидшення процесу підготовки до дострокових виборів у державі. Олаф Шольц підкреслив, що "не тримається за свою посаду", але наголосив на важливості належної підготовки до виборів.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив припущення, що Бундестаг може обговорити питання довіри уряду вже до католицького Різдва, яке відзначається 25 грудня. Цю інформацію він озвучив у неділю, 10 листопада, під час інтерв'ю на німецькому телеканалі ARD. Раніше канцлер повідомляв, що це питання заплановано до розгляду на 15 січня.

"Для мене немає жодної проблеми у тому, щоб порушити питання про довіру перед Різдвом, якщо всі бачать це саме так", - зазначив Шольц.

Він зауважив, що формально як канцлер має сам ініціювати цей крок. Однак, якщо лідер парламентської фракції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Рольф Мютценіх (Rolf Mützenich) та лідер опозиційного блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) дійдуть згоди щодо дати розгляду питання про довіру, Шольц "візьме це до уваги" .

"Я прямо заявляю, що, якщо парламент, члени уряду та опозиція, і особливо, демократичні партії, досягнуть угоди, я виходитиму з цього", - заявив канцлер ФРН.

Шольц додав, що "не чіпляється за свою посаду", але під час підготовки до можливих дострокових виборів мають бути дотримані всі формальності. Як приклад того, до чого може призвести метушливість, канцлер навів часткові перевибори до Бундестагу, які довелося проводити в Берліні в лютому 2024 року через організаційний хаос на виборчих дільницях у місті під час парламентських виборів 2021-го.

Читайте також: Німеччина після розвалу коаліції: на що ще здатен уряд Шольца?

У час, що залишилися до Різдва, канцлер ФРН хоче домогтися затвердження в Бундестазі кількох - невідкладних, за його словами - урядових проєктів. Зокрема, йдеться про імплементацію до німецького законодавства рішень Європейського Союзу, ухвалених ще минулого року, що покликані обмежити приплив біженців до Європи та ФРН.

Прийняття цього закону перед достроковими виборами може виявитися вигідним для Шольца та його союзників, оскільки міграційна тематика останнім часом стала однією з основних причин, що викликають критику на адресу діючого уряду Німеччини. Проте, чи буде цей закон затверджено, тепер залежить від позиції опозиції — голоси її представників є необхідними для уряду Шольца після розпаду правлячої коаліції у країні.

Фрідріх Мерц неодноразово підкреслював необхідність посилення міграційного законодавства. Хоча опозиційні сили навряд чи прагнуть робити "передвиборні поступки" правлячим партіям, християнські демократи опиняться у ситуації, коли їм доведеться або підтримати ініціативи Шольца, або пояснити, чому виступають проти заходів, які вони самі ж і просували.

У цьому контексті Мерц підкреслює необхідність обговорення питання довіри уряду до дати, зазначеної Шольцем. Лідер опозиційних сил є одним з основних кандидатів на пост канцлера, якщо Шольцу не вдасться втриматися на своїй позиції.

Коаліція, що керувала Німеччиною під назвою "світлофор", зазнала краху 6 листопада, коли канцлер Шольц оголосив про звільнення Крістіана Лінднера з поста міністра фінансів. Після цього майже всі представники уряду від Вільної демократичної партії, яку очолював Лінднер, вирішили скласти свої повноваження.

Канцлер оголосив, що 15 січня 2025 року в Бундестазі буде винесено на голосування питання довіри до його уряду, щоб отримати можливість провести дострокові вибори в березні.

Опозиція наполягає на терміновому голосуванні в парламенті щодо довіри уряду Шольца та закликає до якнайшвидшого проведення дострокових виборів до Бундестагу. Зокрема, Мерц вважає, що такі вибори слід організувати до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня.

#Дональд Трамп #Європа #Європейський Союз #Німеччина #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Олаф Шольц #Західна Німеччина #Канцлер #Опозиція (політика) #Бундестаг #Різдво #Соціал-демократична партія Німеччини #Законодавство #Коаліція #Фрідріх Мерц #CSU #Парламент #Вільна демократична партія (Німеччина) #Католицька церква #Берлін #Крістіан Лінднер #Повноваження #Шведська соціал-демократична партія #Християнство #Біженець

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Аналіз цін на товари в Україні та Європі у 2024 році: де більш вигідні покупки?
Ілон Маск закликав Олафа Шольца залишити свою посаду після терористичного акту в Німеччині.
Екстрасенс поділилася, в який день найкраще приготувати кутю на Різдво та кому слід утриматися від її приготування.
Теги