
Росіяни серйозно пошкодили у Херсоні міст через річку Кошева, який веде до мікрорайону Корабел, повідомила місцева влада.
Приблизно о шостій вечора в суботу російські війська скинули дві керовані авіабомби на цю територію, повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прохудін. На щастя, ніхто не постраждав.
На зображеннях та відеоматеріалах, що циркулюють у російських і українських телеграм-каналах, можна помітити велику вирву, що утворилася внаслідок авіаудару, що унеможливлює проїзд автомобілів по мосту.
"Через це поки що складно буде завезти продовольство та інше", - написав у Прохудін.
Через обстріл також пошкоджений газогін, а тому деякий час мікрорайон буде без блакитного палива.
Він також підкреслив, що "постійно" закликає мешканців евакуюватися в інші частини Херсона.
"Там вам нададуть усю потрібну підтримку, включаючи питання, пов'язані з житлом," - запевнив Прохудін.
Херсонський журналіст Іван Антипенко зазначив, що це вже не перша спроба російських військ знищити міст до острова Корабел, проте ця акція стала "найуспішнішою".
"Якщо міст зруйнується остаточно, на острові можуть опинитися в пастці численні люди, які вирішили залишитися, незважаючи на постійні удари дронів та артилерії ворога", - зазначив Антипенко.
Російські воєнкори опублікували відео із моментом удару по мосту, визнаючи, що одного удару недостатньо для "повного знищення конструкції".
"Міст встояв, що робить його однією із пріоритетних цілей для російських військ найближчим часом", - йдеться в дописі одного із російських військових кореспондентів.
Херсонська обласна адміністрація регулярно інформує про обстріли в місті. Після пошкодження мосту в неділю, "російські військові відкрили вогонь по Херсону", повідомив Прохудін.
За його інформацією, артилерійські обстріли, як з гармат, так і з реактивних систем, завдали шкоди житловим будинкам у Корабелах, а також вразили центральний ринок міста.
На початку листопада 2022 року українські сили звільнили Херсон від російських загарбників. Проте Росія продовжує вважати це місто частиною своєї території.
Частина території Херсонської області досі під контролем окупантів, а місто Херсон регулярно зазнає обстрілів з близьких відстаней.
Час від часу в міру посилення обстрілів з'являються розмови про те, що Росія планує відбити Херсон назад.
На початку грудня 2024 року місцева влада і військове командування заявили, що Росія планує наступальну операцію для захоплення Херсона.
Тоді російська армія здійснила найбільший за останні роки артилерійський обстріл житлових кварталів Херсона, а також спробувала форсувати Дніпро і висадитись біля міста.
#Росія #Журналіст #Росіяни #Їжа #Артилерія #Херсонська область #Паливо #Наступальна операція #Імператорська російська армія #Артилерійський вогонь #Машина. #Ворожий комбатант #Анексія Криму Російською Федерацією #Херсон #Трубопровідний транспорт #Губернатор Херсонської області #Форсування Дніпра (1943)