
Сенат США очікує відповіді від російського диктатора Володимира Путіна щодо мирних переговорів упродовж декількох днів. У разі їх відсутності чи неприйнятної пропозиції законопроєкт про введення нових антиросійських санкцій буде винесений на голосування. Про це йдеться у спільній заяві авторів законопроєкту сенатора від демократів Річарда Блюменталя та республіканця Ліндсі Грема.
Співавтори документа, що вводить нові первинні й вторинні санкції проти Росії та суб'єктів, які підтримують агресію Росії в Україні заявили, що не впевнені у тому, що Росія поставиться до питання серйозно.
"Як заявив секретар Рубіо підкомітету Сенату з питань державних та іноземних операцій, Росія погодилася надати свій документ про умови припинення вогню протягом наступних кількох днів. Його зміст багато в чому покаже, чи серйозно Росія налаштована на мир. Ми підозрюємо, що все буде приблизно так само", - написали Блюменталь і Грем.
Якщо обставини залишаться незмінними, законодавчий проект буде представлений на голосування в Сенат, де він користується підтримкою 81 сенатора з 100 можливих.
"У разі, якщо обставини залишаться незмінними, Росія повинна бути готова до серйозних кроків з боку Сенату США. Ми надзвичайно задоволені тим, що наразі маємо 81 співавтора законопроєкту, який передбачає санкції проти Росії за її агресивне вторгнення в Україну. Цей законодавчий акт має на меті ізолювати Росію, перетворивши її на економічний острів", - зазначено у заяві.
Сенатори зазначили, що "все більше стає зрозумілим, що Путін займається маніпуляціями".
"Сенат Сполучених Штатів готовий діяти, якщо ці ігри продовжуватимуться", - написали вони.
Відповідно до поданого документа, у разі досягнення успіху в переговорах, законодавчий акт, що стосується антиросійських санкцій, може бути реалізований у випадку, якщо Росія "знову активізує свої дії, включаючи військове втручання, що загрожує суверенітету України".
Законодавчі ініціативи, зокрема, встановлюють 500% мито на імпорт з країн, що імплементують закупівлі російської нафти, газу, урану та інших товарів.
#Росія #Сенат Сполучених Штатів Америки #Республіканська партія (США) #Україна #Документ #Російська мова #Володимир Путін #Демократія #Нафта #Законодавство #Уран #Диктатор. #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Природний газ #Суверенітет #Торгівля