Сенат США висловив єдність у протистоянні Путіну - країна має намір запровадити жорсткі санкції.

У Сенаті США - вкрай гаряче. 81 голос зі 100 - за те, щоб покарати нарешті Путіна, який водить Трампа за ніс. Такої одностайності в Сенаті давно не спостерігалося. Щоправда, Рубіо наполягає на тому, щоб почекати - може, Путін таки отямиться? Наразі сенатори вирішили почекати ще чотири дні. А що Трамп?

В американському Сенаті помітно зростає нетерплячість щодо введення санкцій проти Росії. Двопартійний законопроєкт республіканця Ліндсі Грема і демократа Річарда Блументаля зібрав підтримку вже 81 сенатора зі 100. В ці дні у Вашингтоні обʼєднати стількох сенаторів довкола якоїсь ідеї - завдання вкрай непросте.

"Незважаючи на наше бажання досягти миру, нам - та значній частині Сенату - стає все ясніше, що Путін займається маніпуляціями. Якщо ці маневри продовжаться, Сенат Сполучених Штатів буде готовий вжити заходів", - зазначили Грем та Блументаль у спільному повідомленні. Також аналогічний законопроєкт було представлено в Палаті представників.

Крім основних санкцій, запропонований законопроєкт містить положення про вторинні санкції та встановлення 500% мит на імпорт з держав, які закуповують російську нафту, газ, уран та інші товари. Особливу увагу приділено Китаю. "Без фінансової підтримки з боку Китаю військова машина Путіна зазнає серйозних труднощів", - зазначають автори цього документа.

Втім, наразі республіканці чекають зеленого світла від Дональда Трампа, щоб винести ініціативу на голосування. Таку позицію зайняв лідер республіканської більшості сенатор Джон Тун - і її поділяє частина партії. Хоча дехто з цим не погоджується.

"Я ціную погляд лідера Туна, але рано чи пізно доведеться врахувати 81 підпис", - зазначив сенатор Кевін Креймер з Північної Дакоти у розмові з журналістами.

"Я не потребую вказівок від інших. Я чекав на це занадто довго. Мені очевидно, що Путін вже кілька місяців маніпулює нами, і я вважаю, що Сполучені Штати не повинні це терпіти. Нам слід винести законопроєкт на голосування і притягнути Путіна до відповідальності", - заявив сенатор від Індіани Тодд Янг.

"Ми прагнемо прогресу — аби Путін усвідомив, що ми налаштовані рішуче. Він заплутує президента Трампа своїми маніпуляціями. Це нас обурює," — зазначила сенаторка з Айови Джоні Ернст.

Багато людей у Вашингтоні сподівалися, що Білий дім погодиться на введення санкцій після зустрічі в Стамбулі та чергової відмови Росії від перемир'я. Проте, після телефонної бесіди з Путіним, Трамп заявив, що наразі не планує запроваджувати обмеження. "Я вважаю, що є можливість для прогресу - запровадження санкцій може лише ускладнити ситуацію. Хоча, можливо, настане час, коли це стане необхідним".

На слуханнях у Сенаті держсекретар Марко Рубіо підкреслив цю думку: "Якщо ви почнете загрожувати санкціями, росіяни припинять з нами діалог". Він також зазначив, що у випадку відсутності позитивних зрушень з боку Росії, Білий дім може розглянути можливість вжиття таких заходів.

Водночас Сенатори Ліндсі Грем і Річард Блументаль заявили, що якщо в найближчі дні Росія не представить серйозного плану щодо перемирʼя, США не будуть зволікати. За інформацією журналістів, деякі сенатори наполягають на голосуванні за санкції після вихідного Дня памʼяті (Memorial Day). Цього року він припадає на 26 травня.

#Росія #Сенат Сполучених Штатів Америки #Демократична партія (США) #Республіканська партія (США) #Дональд Трамп #Журналіст #Індіана #Росіяни #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Білий дім #Сполучені Штати #Володимир Путін #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #Нафта #Марко Рубіо #Уран #Стамбул #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Імпорт #Природний газ #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Джоні Ернст #Айова

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
У Північній Кореї, під пильним поглядом Кім Чен Ина, новий есмінець зазнав ушкоджень під час церемонії спуску на воду.
В Херсонській області стався вибух автомобіля, в якому перебували офіцери підрозділу "Ахмат", повідомляє ГУР.
Лілія Подкопаєва поділилася радісною новиною про свою 17-річну доньку-випускницю та продемонструвала, як відзначали це важливе свято в США.
Теги