Семикласник "зникає" за кілька тижнів: видатний педагог України виокремив три основні проблеми дистанційного навчання.

Однією з причин освітніх втрат серед українських школярів є перехід на дистанційне навчання. Вимушені онлайн-заняття значно знижують ефективність навчального процесу. Учні втрачають інтерес та здатність зосереджуватися, починають ігнорувати виконання домашніх завдань, вимикають камери, а зрештою можуть зовсім зникнути з поля зору. Так, середній учень сьомого класу може припинити навчання всього за декілька тижнів.

Цю інформацію поділив Заслужений вчитель України та викладач фізики Олександр Триліс у статті для видання Дзеркало тижня. Він зазначив, що існує три основні виклики, пов’язані з дистанційним навчанням.

По-перше, діти ще не мають повністю сформованої світоглядної системи, яка б допомагала їм розрізняти, що є дійсно важливим, а що — ні. Це усвідомлення формується під впливом оточуючих — вчителів, однолітків та груп, що займаються спільною діяльністю. Але коли школярі залишаються наодинці з екраном, навіть доступ до найцінніших інформаційних ресурсів може перериватися сумнівами: що вони тут роблять, навіщо це потрібно і чи справді це важливо для них.

"На ці запитання немає однозначної відповіді з точки зору логіки — необхідні приклади дорослих, ентузіастів, емоцій однолітків та сприятливе освітнє середовище. Можливо, у майбутньому технічні засоби зможуть забезпечити ефект присутності під час онлайн-занять, але наразі це неможливо," — підкреслює педагог.

Інформація, яку сприймає учень, відображається через екран комп'ютера чи смартфона. Під час онлайн-уроків школярі стикаються з різноманітними сигналами, які не пов'язані з навчальним процесом, що негативно позначається на їхній здатності до концентрації. Наприклад, будь-які сторонні звуки або запахи можуть відволікати учня на щонайменше 10 хвилин, враховуючи, що вчитель намагається повернути увагу дитини до навчальної теми.

Третьою складністю є методика проведення занять вчителями, які, залишаючись у класі, продовжують навчати дітей у звичному режимі, проте з-за комп'ютерного екрану. Оволодіння технологіями дистанційного навчання та необхідними навичками вимагає часу, зусиль і мотивації, але не всі сьогодні мають ці ресурси, як зазначає Триліс.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як надолужити освітні втрати через дистанційне навчання.

#Телефон #Емоції #Учитель #Мотивація #Логіка #Дистанційна освіта #Світогляд #Заслужений вчитель України #Монітор комп'ютера #Фізика #Сигнал

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги