Чому фраза "я не знаю" може бути проблемною і чому її слід уникати під час важливих бесід.

Пояснюється, чому не рекомендується вживати вислів "я не знаю" під час важливих бесід, а також які альтернативи можна використовувати, в матеріалі РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз'яснення тренера з ораторської майстерності Павла Мацьопи в Instagram.

Згідно з думкою експерта та тренера з ораторської майстерності, вислів "я не знаю" може суттєво знизити вашу цінність під час спілкування. Вона здатна за мить зруйнувати все позитивне враження, яке ви створюєте про себе.

"Ця висловлювання здатне підірвати навіть саме впевнене та авторитетне виступлення. І, на жаль, багато людей вживають його щоденно", - зазначає Павло Мацьопа.

Він зазначив, що, по-перше, це може залишити враження, ніби ви не володієте необхідними знаннями або ж не проявляєте інтересу до даної теми.

По-друге, вона завершує бесіду, не залишаючи місця для обговорення чи пошуку компромісу.

А по-третє, ця фраза підриває вашу впевненість, навіть якщо у вас є думки або інформація, які можна було б озвучити.

Експерт рекомендує вживати в спілкуванні такі терміни:

"Я ще не впевнений, але можу уточнити"

"Досить цікаве запитання! Давайте разом спробуємо знайти на нього відповідь."

"Я розгляну це питання і відповім тобі завтра" (І неодмінно виконаю обіцянку!)

Якщо ж ви використовуєте "не знаю" як зв'язку, то просто замініть її паузою. Зробіть паузу, обдумайте свої слова, і лише тоді наводьте приклад або продовжуйте думку.

#РБК-Україна #Instagram #Промова

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги