РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про те, чого слід уникати в перший день нового року.
Наші предки вважали, що на Святвечір, Щедрий вечір або під час святкувань Нового року позичати гроші - це знак фінансових труднощів. Вони вважали, що такі дії можуть призвести до грошових проблем, які можуть тривати до наступного Нового року.
Це повір'я могло мати свої особливості в різних регіонах. Наприклад, у деяких місцях сміття виносили лише з певного кута оселі, тоді як в інших його взагалі не виносили. Інакше можна ненароком позбутися щастя. Крім того, в перший день нового року не рекомендується виносити з дому залишки свічок, які догоріли.
Останні години грудня і перші миті січня відігравали ключову роль у формуванні родинних зв'язків на прийдешній рік. Щоб у сім'ї панувала гармонія, необхідно зустріти новорічні свята в атмосфері миру та взаєморозуміння.
Цей забобон пов'язаний з обрядами засівання. Раніше предки вірили, що першим дав силі має зайти чоловік - тоді він принесе власникам оселі щастя.
Якщо в перший день нового року перша гостя буде жінка, це може призвести до невдач.
Новий рік розглядався як час веселощів і розваг, а не як період напруженої праці. Адже інакше майбутній рік міг принести труднощі та навіть втрати.
На початку Нового року рекомендується здійснити хоча б один благородний вчинок. Це може стати запорукою удачі у всіх ваших справах протягом наступного року.
Якщо ви відмовитеся надавати допомогу, замість успіху вас чекають труднощі та проблеми.
Попри те, що сум - природна емоція, пращури намагалися в перший день Нового року знаходити хороше в усіх речах.
Сум і думки про погане в перший день Нового року могли прикликати смуток або горе.
#Емоції #Обряд #Новий рік #Свічка. #Забобони #Святвечір #Щедрий вечір