
Держсекретар Сполучених Штатів Марко Рубіо спростував повідомлення про те, що в Білому домі обговорюють можливість скасування санкцій щодо проєкту "Північний потік-2" у контексті мирного врегулювання у війні Росії проти України. Про це Рубіо у ніч на четвер, 24 квітня 2025 року, заявив в дописі у своєму акаунті в соціальній мережі X, коментуючи опубліковану раніше статтю видання Politico.
"Ні я, ні Стів Віткофф не обговорювали питання скасування санкцій проти Росії в контексті угоди з Україною", - підкреслив Рубіо, охарактеризувавши матеріал Politico як "абсолютно неправдивий". "Це приклад журналістської недбалості. Якщо у Politico залишилася хоч маленька частка чесності, вони обов'язково спростують цю вигадку", - додав держсекретар США.
23 квітня видання Politico, цитуючи кілька джерел, що мають інформацію про хід переговорів, повідомило, що в адміністрації президента США розглядають можливість скасування санкцій на газопровід "Північний потік-2" у контексті обговорення шляхів завершення війни Росії проти України, а також можливої зняття обмежень з інших російських активів в Європі.
За інформацією цього видання, відновлення функціонування газопроводу могло б забезпечити Москві додаткові фінансові переваги, але лише в тому випадку, якщо Європейський Союз знову вирішить купувати російський газ, який постачатиметься через цей трубопровід. Проте, як зазначає Politico, така ймовірність є низькою, враховуючи політику ЄС щодо відмови від імпорту російських енергетичних ресурсів. Скасування санкцій, на думку видання, стало б значним дипломатичним досягненням для Росії та важливою поступкою з боку президента США Дональда Трампа.
Згідно з повідомленнями Politico, одним із головних адвокатів ідеї про скасування санкцій є спецпредставник президента США Стів Віткофф. Як зазначають джерела, він доручив своїй команді підготувати список усіх американських санкцій, що стосуються енергетичного сектору Росії. Проте, за даними видання, ця ініціатива не отримала значної підтримки в Білому домі. Зокрема, проти виступають державний секретар Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ США Дуглас Бергам, який також є головою національної ради з питань енергетичної незалежності.
Санкції, що торкнулися підприємств, залучених до реалізації проекту газопроводу "Північний потік-2", були введені в період першого терміну президентства Дональда Трампа (2017-2021 роки). У вересні 2022 року на газопроводах "Північний потік" та "Північний потік-2" відбулися вибухи, в результаті яких постраждали три з чотирьох трубопровідних гілок. Тим не менше, одна з ниток "Північного потоку-2" залишається в експлуатації.
#Росія #Політик #Дональд Трамп #Україна #Європа #Білий дім #Європейський Союз #Москва #Марко Рубіо #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Імпорт #Природний газ #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Трубопровідний транспорт #Північний потік #Північний потік-2