5 листопада Росія запустила на орбіту два супутники іранського виробництва.
Джерело: Інститут аналізу конфліктів (IAC)
Ось переформульований текст: Таким чином, Росія підтримала курс на зміцнення двосторонніх відносин у сфері космічного співробітництва з Іраном.
Російська ракета-носій "Союз 2.1б" стартувала з космодрому Східний в Амурській області вранці 5 листопада, запустивши 53 супутники на висоту 500 кілометрів.
Іранські засоби масової інформації повідомили, що в числі запущених супутників знаходяться іранські апарати "Kousar" та "Hodhod".
Згідно з інформацією, супутник "Kousar" є апаратом з високою роздільною здатністю, який здійснює спостереження за поверхнею Землі з метою сільськогосподарського використання, управління природними ресурсами та екологічного моніторингу. У той же час, супутник "Hodhod" розроблений для організації супутникових комунікаційних мереж та забезпечення доступу до Інтернету, зокрема в віддалених і важкодоступних районах.
Супутники були розроблені та виготовлені приватною іранською фірмою "Омід Фаза".
Росія в минулому вивела на орбіту іранський супутник дистанційного спостереження за Землею "Хайям" (також відомий як "Канопус-В") у серпні 2022 року, а також дослідницький супутник "Парс-1" у лютому 2024 року.
ISW раніше зазначав, що Іран має можливість застосовувати ці супутники для здійснення нападів за межами своєї території.
#Природний супутник #Росія #Іран #Інститут дослідження війни #Орбіта #Космодром "Східний #Кутова роздільна здатність #Космодром #Ракета-носій #Амурська область #Супутниковий зв'язок #Омід #Дистанційне зондування #Природний ресурс #Інтернет