Згідно з повідомленнями ЗМІ, Росія обходить санкції, отримуючи тисячі снайперських гвинтівок з території США та Європейського Союзу.

Попри багаторічні санкції російські снайпери продовжують щороку отримувати із закордону тисячі західних гвинтівок і мільйони набоїв.

Цю інформацію розкрито в дослідженні, яке було здійснено виданням The Insider у співпраці з Investigace.cz (Чехія), IrpiMedia (Італія) та Vlast.kz (Казахстан).

Згідно з інформацією, зупинивши пряму постачання до Росії, підприємства з Європейського Союзу, США та Туреччини значно збільшили свої поставки до Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану.

Після анексії Криму в 2014 році держави Євросоюзу запровадили ембарго на постачання зброї до Росії, але в цих обмеженнях залишилися дві суттєві прогалини. По-перше, рішення Ради ЄС №833/2014 від 31 липня 2014 року, яке забороняло експорт зброї до РФ, дозволяло виконання нових поставок за контрактами, укладеними до 1 серпня 2014 року. По-друге, цей документ не містив жодних механізмів контролю за експортом до країн Митного союзу — Вірменії, Білорусі, Казахстану та Киргизстану, які утворюють з Росією спільний митний простір та військово-політичний союз ОДКБ, як зазначено в публікації.

Внаслідок цього спостерігається значне збільшення обсягів поставок озброєння сусіднім країнам Росії з боку Європейського Союзу, Туреччини та Сполучених Штатів. Згідно з інформацією, отриманою з бази даних UN Comtrade і проаналізованою виданням The Insider, ці держави щорічно отримують десятки тисяч одиниць військової техніки.

Спостерігаються цікаві статистичні аномалії. Обсяги експорту до Вірменії, Грузії, Казахстану та Киргизстану за останні три роки збільшилися в 2,5 рази: з 19 556 одиниць у 2020 році до 53 211 у 2023 році. Зокрема, експорт гвинтівок і рушниць з Італії до Вірменії виріс з 68 одиниць у 2019 році до 1862 одиниць у минулому році.

"Киргизстан у 2020 та 2021 роках взагалі не купував зброю в Італії, але у 2022-му завіз 882 одиниць, а у 2023-му -- 4434. Грузія 2021 року імпортувала зі США 431 ствол, а 2022 року збільшила імпорт практично вдесятеро -- до 4140 стволів. Найбільшим каналом постачань сусідам Росії залишається експорт із Туреччини до Грузії, який зріс із 8426 стволів у 2019 році до 18 843 у 2023-му", - вказується в публікації.

Як вказується в дослідженні, причина полягає в тому, що російські гвинтівки значно поступаються західним за показниками дальності стрільби. Водночас, ціни на продукцію приватних виробників зброї в Росії вже досягли рівня американських та європейських аналогів. В результаті, видання The Insider зазначає, що у російській армії просто спостерігається брак гвинтівок.

Наймасовішу снайперську гвинтівку, що перебуває на озброєнні Міністерства оборони Росії, -- СВД -- було розроблено ще у 1957-1963 роках. Її ефективна дальність стрільби становить 600-700 метрів, що у кілька разів менше від показників сучасних західних гвинтівок.

"При цьому ні контрабандний імпорт, ні державні заводи, ні приватні зброярі не покривають повністю потреби російської армії. І провоєнні блогери, і незалежні видання багаторазово публікували свідчення того, як російські військовослужбовці використовують гвинтівки Мосіна, розроблені ще в Російській імперії 1891 року", - додає The Insider.

Володимир Зеленський повідомив, що українська влада надала списки компаній європейським партнерам, які продовжують постачати свою продукцію до Росії, незважаючи на запроваджені санкції.

#Росія #Українська мова #Військовослужбовці #Документ #Володимир Зеленський #Європейський Союз #Російська імперія #Організація Об'єднаних Націй #Міністерство оборони (Росія) #Чеська Республіка #Грузія (країна) #Імператорська російська армія #Білорусь #Снайпер. #Експорт #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Імпорт #Вірменія #Казахстан #Анексія Криму Російською Федерацією #Італія #Туреччина #Патрони (вогнепальна зброя) #Контрабанда #Гвинтівка. #Киргизстан #Узбекистан #Економічні санкції #Дробовик. #Ствол пістолета. #Організація Договору про колективну безпеку #Рада Європейського Союзу #СВД (гвинтівка) #Мосін-Нагант #Снайперська гвинтівка

Читайте також