
Цю інформацію озвучив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс, згідно з повідомленням РБК-Україна, яке посилається на його інтерв'ю для Reuters.
"Основний підсумок полягає в тому, що ми можемо ствердити: Росія посилює використання хімічної зброї", - зазначив він в розмові з журналістами.
На його думку, ця посилена активність викликає тривогу, оскільки відображає тенденцію, яка спостерігається протягом останніх кількох років: "використання Росією хімічної зброї в цій війні стає все більш звичним, стандартизованим і поширеним".
Дані розвідки Нідерландів свідчать про використання Росією хлорпікрину - забороненої бойової отруйної речовини, вперше застосованої Німеччиною під час Першої світової війни.
Глава Військової розвідувальної служби Нідерландів (MIVD) Пітер Різінк заявив, що висновки ґрунтуються на "нашій власній незалежній розвідці, тож ми спостерігали це самі, ґрунтуючись на наших власних розслідуваннях".
За словами Брекельманса, щонайменше три смерті українців пов'язані із застосуванням хімічної зброї, а понад 2500 осіб, які дістали поранення на полі бою, повідомили українські органи охорони здоров'я про симптоми, пов'язані із застосуванням хімічної зброї.
Брекельманс зазначив, що активніше використання Росією хімічної зброї є загрозою не лише для України, але й для інших держав.
"Ми повинні ще більше посилити тиск. Це означає розгляд додаткових санкцій і, зокрема, недопущення участі Росії в міжнародних органах, таких як Виконавча рада ОЗХЗ", - сказав він.
Російська Федерація входить до складу ОЗХЗ і запевняє, що ліквідувала свої задекларовані запаси хімічної зброї.
Військові та розвідувальні органи Нідерландів, що співпрацюють з міжнародними партнерами, отримали чіткі свідчення про відновлення виробництва хімічної зброї в Росії.
Це включає в себе посилення дослідницьких можливостей і набір учених для розробки хімічної зброї, сказав Різінк. Він додав, що російські чиновники дали солдатам інструкції з використання отруйних бойових речовин.
"Це не лише випадкові вчинки на передовій; насправді, це складова масштабної стратегії. І це, безперечно, викликає певні побоювання, оскільки якщо ми не з'ясуємо і не висвітлимо дії Росії, є велика ймовірність, що ці тренди триватимуть," - зазначив Різінк.
Він охарактеризував використання хімічної зброї російськими військовими як "майже регулярну оперативну практику".
"Ми спеціально пов'язали використання хлорпікрину із саморобними боєприпасами, такими як заправлені лампочки і порожні пляшки, підвішені до безпілотника. Що стосується сльозогінного газу, ми бачимо, що вони також не за призначенням використовують і переробляють наявні боєприпаси, щоб використовувати їх як носій газу", - сказав він.
Хлорпікрин включено до переліку заборонених отруйних речовин, що викликають задушливі ефекти, згідно з ОЗХЗ. Цей список був розроблений для забезпечення виконання та моніторингу дотримання Конвенції про заборону хімічної зброї, яка була прийнята в 1997 році.
Може викликати сильне подразнення шкіри, очей і дихальних шляхів. У разі потрапляння всередину може викликати опіки в роті та шлунку, нудоту і блювоту, а також утруднене дихання або задишку.
#Росія #Боєприпаси #РБК-Україна #Оцінка розвідданих #Нідерланди #Німеччина #Шкіра #Око. #Солдате! #Військові #Шлунок #Міністр оборони #Природний газ #Перша світова війна #Сльозогінний газ #Дихання #Гори! #Отрута. #Нудота. #Блювота #Хімічна зброя #Організація із заборони хімічної зброї #Задишка #Конвенція про заборону хімічної зброї