Є кілька харчових звичок зранку, які можуть впливати на здоров'я кишечника. Те, як ви їсте, може безпосередньо впливати на тонкий баланс кишкової мікробіоти. Все починається з прийому їжі номер один: сніданку.
Придумуючи ідеї корисного для кишечника сніданку, пам'ятайте про основні види продуктів і поживні речовини, які підтримують мікробіом, пише realsimple.
Вибирайте протизапальні продукти, до яких належать корисні жири, наприклад, авокадо, копчений лосось, а також горіхи і насіння. Не забувайте про антиоксидантні поліфеноли, що містяться в рослинній їжі, зокрема у фруктах, овочах, бобових і злаках. Коли є можливість, додавайте до свого раціону пробіотичні продукти, зокрема ферментовані продукти, такі як йогурт, кімчі та кефір, які чудово підходять для смузі.
Ось декілька простих і смачних способів розпочати день із покращення здоров'я кишечника.
Цей традиційний сніданок забезпечує підтримку для ваших корисних кишкових бактерій. Йогурт є відмінним джерелом пробіотиків, тоді як вівсяні крупи в гранолі та ягоди містять багато пребіотиків. Окрім цього, ягоди насичені протизапальними речовинами, вітамінами та клітковиною. Обирайте гранолу з мінімальною кількістю цукру, щоб отримати максимальну вигоду. Простий спосіб приготування: чергуйте шари йогурту, ягід і граноли, і ваш сніданок готовий!
Клітковина, яка присутня в авокадо та цільнозерновому хлібі, сприяє належному функціонуванню вашого кишечника та покращує метаболізм. Спробуйте цей простий рецепт тосту з авокадо, потім додайте яйце, приготоване на ваш смак, і присипте конопляними насінням для додаткового білка.
Банани, куркума та безліч інших продуктів забезпечують пребіотичне живлення, що є важливим для здорового розвитку бактерій.
Важко перевершити зручність смузі чи смузі-боула напруженого ранку, і це просто бонус, що їх так легко наповнити суперпродуктами. Якщо ви віддаєте перевагу йогурту, беріть його, але обирайте з низьким вмістом цукру. Хоча теж корисно використовувати кефір для смузі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким має бути сніданок, обід та вечеря: дієтологиня показала свій варіант ідеального меню
Ви точно не прогадаєте з яєчнею, особливо якщо доповните її овочами та квасолею за вашим вибором.
Шакшука – це не лише смачний варіант для ранкового прийому їжі, а й можливість заповнити тарілку корисними для травлення інгредієнтами. Сир фета є джерелом пробіотиків, тоді як артишоки та шпинат забезпечують організм пребіотиками та клітковиною.
#Їжа #Йогурт. #Жир. #Поживна речовина #Овочевий #Посівний матеріал #Цукор #Авеню #Горіх (фрукт) #Авокадо #Крупи #Кефір. #Бактерії #Сніданок #Fabaceae #Ягода (ботаніка) #Антиоксидант #Кишечник #Лосось #Вітамін