Путін може адаптувати стратегічні цілі війни у зв'язку з "застопоренням" наступальних дій, згідно з аналітикою ISW.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на доповідь Інституту дослідження війни (ISW).

У відомстві зазначили, що за останні чотири місяці російські успіхи на фронті сповільнилися, але війська агресора продовжують зазнавати втрат особового складу, які можна порівняти з тими втратами, яких зазнали в період інтенсивного наступу у вересні-грудні 2024 року.

Згідно з оцінками Інституту вивчення війни (ISW), у січні, лютому, березні та квітні 2025 року російські війська захопили територію загальною площею 1627 квадратних кілометрів в Україні та Курській області. Як свідчать щоденні звіти Генерального штабу Збройних сил України, за останні чотири місяці втрати російської армії сягнули 160 600 солдатів, що в середньому становить 99 втрат на кожен квадратний кілометр.

Згідно з оцінками експертів, у січні 2025 року російські війська оволоділи близько 496 кілометрами території; у лютому – приблизно 313 кілометрами; у березні захопили близько 601 кілометра; а в квітні – орієнтовно 217 кілометрами.

В ISW також відзначили сповільнення наступальних дій російських військ, оскільки за останні чотири місяці армія РФ зіштовхнулася з краще укріпленими українськими позиціями в таких великих містах, як Куп'янськ, Часів Яр, Торецьк і Покровськ, а також у їх околицях. На сьогоднішній день російські підрозділи зазнають значніших втрат на квадратний кілометр у порівнянні з осінню 2024 року.

В ISW підкреслили, що між січнем і квітнем 2025 року темпи досягнень Росії виявилися на 45% нижчими, ніж у період з вересня по грудень 2024 року, незважаючи на те, що втрати за цей час зменшилися лише на 10%.

"В останні місяці Інститут вивчення війни не зафіксував значного зменшення активності російських наступальних дій на фронті, попри уповільнення їхнього просування. Це свідчить про те, що Росія здатна підтримувати необхідний рівень сил, щоб витримати ці втрати, не вдаючись до зміни пріоритетів на будь-якому з ділянок фронту", - зазначається у звіті.

У той же час, російський лідер Володимир Путін прагне підтримувати активність наступальних дій, щоб чинити тиск на Україну під час переговорів з приводу припинення вогню. За даними Інституту вивчення війни (ISW), Кремль хоче затягнути процес переговорів, сподіваючись на отримання додаткових поступок від України та Сполучених Штатів, а також на здобуття успіхів на фронті.

Однак залишається незрозумілим, чи зможе Росія підтримувати достатній рівень чисельності збройних сил для продовження наступальних операцій в Україні впродовж невизначеного часу через зростання економічних витрат на соціальні виплати та одноразові виплати російським військовослужбовцям.

У відомстві нагадали, що поточна і прогнозована економічна боротьба Росії, тісно пов'язана з російськими втратами на полі бою, та що Сполучені Штати та Захід не можуть чинити максимальний тиск на Росію лише економічними інструментами.

"Сполучені Штати мають можливість ефективніше використовувати слабкі сторони Росії, що дозволить їм зайняти більш вигідну позицію на переговорах та посприяти тривалішому вирішенню конфлікту в Україні. Це змусить Путіна переглянути свої підходи до ведення переговорів та бойових дій, а також надасть українським військовим можливість продовжувати завдавати суттєвих втрат Росії як у живій силі, так і в матеріальних ресурсах", - зазначають експерти ISW.

Західна розвідка припускає, що Путін може почати надавати пріоритет короткостроковим цілям, таким як закріплення завоювань в Україні та безпосередня економічна життєздатність Росії, а не захоплення більшої території.

Експерти підкреслили, що демонстрація диктатора відданості підтримці темпів наступальних дій Росії в Україні, навіть попри безперервно високі втрати, не підтверджує таку оцінку.

В ISW переконані, що майбутнє уповільнення російських наступальних операцій та/або перехід до оборонних операцій на всьому театрі воєнних дій або на його частині, засвідчать підтвердять зміну Путіним своїх короткострокових цілей із захоплення більшої території на консолідацію раніше утримуваних територій.

Експерти не відкидають можливість, що Путін може змінити свій курс на більш термінові цілі у зв'язку з посиленням економічних і кадрових проблем, які дедалі більше ускладнюють для Росії ведення війни в Україні.

Також російські військові можуть зменшити швидкість своїх наступальних дій і зосередитися на втіленні стратегій, що допоможуть знизити втрати, якщо Путін прийме рішення про необхідність закріплення російського контролю на захоплених територіях України, а не про розширення своїх територіальних здобутків.

"У відповідь на такий наказ російські війська, ймовірно, перейдуть до оборонних операцій з метою укріплення і консолідації нинішніх позицій на фронті, здебільшого намагаючись захистити здобутки на полі бою і зберегти все більш обмежені резерви живої сили і матеріальних засобів. Армія РФ також може почати будівництво укріплень біля передових позицій", - йдеться у звіті.

#Росія #Інститут дослідження війни #Україна #Військовослужбовці #Сили військового резерву #Курська область #Армія США #РБК-Україна #Володимир Путін #Лінія фронту #Наступальна операція #Наступальні (військові) #Торецьк #Куп'янськ #Бойові дії #Збройні сили Росії #Генеральний штаб Збройних сил України #Московський Кремль #Військова тактика #Солдате! #Військові #Військова розвідка #Диктатор. #Покровськ #Часів Яр #Стратегія #Оборонна операція #Театр (військові дії)

Читайте також