Птахи, що мешкають у міських умовах, відрізняються яскравішим оперенням: науковці виявили причину цього явища.

Урбанізація захоплює планету: дедалі більше на землі стає хмарочосів, асфальтованих доріг, парковок. У таких умовах тварини і рослини повинні адаптуватися або зникнути. Птахи - яскравий приклад того, як міське життя впливає на дику природу, пише Earth.com.

Міська екологія вивчає, як тварини пристосовуються до міського життя та як змінюються їхня поведінка, вигляд і шанси на виживання у процесі урбанізації. Відомо, що міський шум впливає на те, як птахи співають і спілкуються. Але постає питання, як місто може впливати на вигляд птахів.

Пір'я птахів – це не просто естетичний елемент. Воно виконує ряд важливих функцій, зокрема допомагає підтримувати оптимальний температурний баланс, приховує від ворогів та слугує засобом комунікації з потенційними партнерами.

Відомо, що в природних екосистемах зміни кольору пір'я відбуваються повільніше з одного покоління до іншого, тоді як у міських умовах цей процес відзначається більшою швидкістю. Підвищена температура повітря, сіро-темне оточення стін і доріг, а також неонові вогні формують особливе середовище, яке здатне впливати на відтінки пір'я птахів.

Учені вирішили з'ясувати, чи відрізняється забарвлення міських птахів від забарвлення їхніх сільських родичів. За це взялася група дослідників під керівництвом Барта Кемпенаерса з Інституту біологічного розуму Макса Планка та Університету Гранади.

Дослідники провели аналіз понад 1200 видів птахів, які населяють різні середовища з різним ступенем урбанізації, і встановили, що птахи, що мешкають у міських умовах, зазвичай мають менш виражене коричневе забарвлення.

"Коричневі відтінки зустрічаються у природі значно частіше, ніж у міських умовах. Ми вважаємо, що коричневі птахи можуть опинятися в незручному становищі в міських середовищах," - зазначив один з головних авторів дослідження Каспар Делхей.

Дослідники виявили, що птахи, що мешкають у містах, здається, втрачають свої земні відтінки і набувають яскравіших кольорів, які виділяють їх на урбаністичному фоні. Це пояснюється тим, що в містах існує менше хижаків, що робить середовище більш безпечним для птахів, які не мають такої нагальної потреби у маскуванні. Таким чином, кольори, які раніше вважалися небезпечними, тепер можуть слугувати для покращення розпізнавання, залицяння або демонстрації панування серед представників свого виду.

Хоча в міських умовах видів птахів зустрічається менше, їхня кольорова палітра є більшою, стверджують вчені.

"У містах менше видів, ніж у сільській місцевості. Якщо ми беремо це до уваги, пташині спільноти в містах насправді мають більшу кольорову різноманітність", - зазначив один з авторів дослідження Хуан Дієго Ібаньєз-Аламо.

У цьому матеріалі йдеться про те, що в наступних дослідженнях вчені, ймовірно, намагатимуться з'ясувати, наскільки ця модель поширена серед інших видів тварин, таких як комахи, рептилії та ссавці.

Як раніше інформував УНІАН, каспійський тюлень, єдиний морський ссавець, що мешкає в Каспійському морі, може зникнути назавжди внаслідок кліматичних змін. Науковці зазначають, що рівень води в найбільшій на планеті водоймі, яка не має прямого зв'язку з океаном, знижується через підвищення температури.

Для каспійських тюленів зменшення рівня води означає значне скорочення площі їхнього розмноження. За сучасними оцінками, чисельність тюленів у Каспійському морі варіюється від 75 000 до 270 000 особин. У перші десятиліття XX століття їхня популяція налічувала близько 1 мільйона. У 2008 році Міжнародний союз охорони природи заніс каспійського тюленя до списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

#Українське незалежне інформаційне агентство #Каспійське море #Завод #Повітря #Вода #Птах #Екологія #Мінливість та зміна клімату #Планета #Види #Розмноження #Перо #Розум #Хижацтво #Фока. #Урбанізація #Адаптація #Каспійський тюлень #Поширення видів #Міжнародний союз охорони природи #Морський ссавець

Читайте також