28 квітня: що не можна робити в цей день, а також народні прикмети

РБК-Україна (проект Styler) інформує про те, що не слід робити сьогодні, а також ділиться народними прикметами на 28 квітня та зазначає, чиї іменини святкуються в цей день.

28 квітня святкується день пам'яти святителя Кирила, епіскопа Туровського. Він походив із заможної родини й народився в Турові в першій половині XII століття. Ще змалку він мав потяг до духовного життя й науки, зневажав земні блага та славу.

У молодості він прийняв чернечий постриг у монастирі святих Бориса і Гліба, який розташований неподалік Турова, де вів життя, сповнене суворої аскези. Своїм прикладом він надихав інших монахів на послух і любов до ігумена, ставлячи його в приклад як Божого слугу. Згодом Кирило обрав шлях стовпництва, що є особливою формою чернечого подвигу, зосередженого на молитві та пості, де створив безліч духовних творів. Його благочестя та знання привернули увагу князя Турівського, і за його проханням Кирила було висвячено на єпископа.

Як єпископ Турова, він створював проповіді, листи для монахів та молитви, які справили значний вплив на церковну літературу. Кирило відійшов у вічність 28 квітня 1183 року, і в народі його називали "руським Златоустом" за його мудрість та красномовність.

Неділя, понеділок і вівторок другого тижня після Великодня — це три дні, присвячені поминанню. Кожен має можливість вибрати зручний для себе день, аби відвідати кладовище та вшанувати пам'ять своїх близьких, які відійшли в інший світ. У 2025 році ці дати випадають на 27, 28 та 29 квітня.

Перед Проводами люди наводять лад на могилах близьких: прибирають сміття, змітають торішнє листя, оновлюють квіти та вінки. Це вияв шани, турботи й пам'яті про покійних.

У певних селах і містечках досі існує звичай влаштовувати поминальні обіди прямо біля могил, де приносять паски, крашанки, ковбаси, солодощі, а іноді й алкоголь. Проте церква заперечує цю практику, підкреслюючи, що кладовище має бути місцем спокою і молитви, а не святкових застіль.

На Проводи прийнято навідуватися до могил рідних (фото: Freepik.com)

У дні пам'яті не прийнято виконувати важкі фізичні роботи, особливо ті, що пов'язані із землею — не викопують, не саджають і не сіють. Вважається, що такі вчинки можуть засмутити душі покійних, які можуть відчути образу і навіть виявити гнів.

Встановлення парканів або огорож є забороненим, оскільки це передбачає забивання дерев’яних конструкцій у землю, що вважається проявом неповаги до померлих. Існувала також віра, що такі дії можуть негативно вплинути на погоду та врожай.

Не варто братися за шиття - побутує повір'я, що таким чином можна "зашити" очі душам померлих. Також під забороною - рубати деревину, бо в народі казали, що цим "відрубаєш" руки або ноги покійникам. Небажано й білити, адже вважалося, що так "вибілюються очі" померлих.

Окрім цього, в цей день забороняється святкувати весілля та уникати розваг.

На поминальну службу до церкви зазвичай приносять круглий хліб або калач, які мають символічне значення, а також масло, фрукти чи солодощі - інші продукти не є обов'язковими. У деяких регіонах України збереглася традиція приносити коливо. М'ясні продукти приносити до церкви суворо заборонено.

На цвинтарі люди також діляться їжею з тими, хто її потребує, як символ пам’яті та милосердя. Іншою значущою традицією є запалювання свічок на спомин про душі тих, хто пішов у вічність.

28 квітня День ангела відзначають:

Талісманом для людей, народжених 28 квітня, є чароїт. Від давніх часів вважалося, що цей дорогоцінний камінь володіє унікальною магічною силою. Зокрема, вірилося, що чароїт здатний допомагати в досягненні гармонії у взаєминах.

#РБК-Україна #Вудка #Єпископе. #Монастир #Чернецтво #Ігумен #Масло вершкове #Риторика #Рутенія #Борис і Гліб #Проповідь #Великдень #День (Київ) #Кондитерські вироби #Камінь #Святий Іван Золотоустий #Монах. #Аскетизм #Туров, Білорусь #Вінок #Побожність #Колач (хліб) #Крашанка

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Для проведення розвідки на квадроциклах: у Державній прикордонній службі України пояснили, як російські сили "перевіряють" окремі ділянки кордону.
Україна закуповує 1 мільярд кубометрів газу за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.
КНДР вперше визнала свою участь у конфлікті в Україні. Путін висловив публічну вдячність - BBC News Україна.
Теги