"Проукраїнський" Марко Рубіо буде на чолі Державного департаменту, а Майк Волтц займе посаду радника Трампа з питань національної безпеки.

Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив про своє рішення стосовно кандидатур на дві важливі посади у сфері зовнішньої політики. Обидва кандидати представляють яструбине крило партії і демонструють більшу готовність підтримувати Україну в порівнянні з традиційними прихильниками Трампа.

Про зроблений Трампом вибір кандидатур повідомляють численні американські медіа, цю інформацію також підтверджують співрозмовники Європейської правди у США.

На посаду голови Державного департаменту, який відповідає за зовнішню політику США, буде запропоновано сенатора від Флориди Марко Рубіо. Він обіймає посаду віцеголови комітету з питань розвідки та є старшим членом комітету з міжнародних відносин. Про його номінацію вперше повідомило видання The New York Times. Наразі цю інформацію також підтверджують його колеги, зокрема ще один сенатор з Флориди Рік Скотт.

"Скотт зазначив, що Рубіо відновить позиції Америки на світовій арені." Щодо його номінації, майбутній держсекретар повинен отримати затвердження Конгресу наступного року, але враховуючи зроблений вибір та контроль Трампа над обома палатами, це кадрове рішення не зустріне значних перешкод.

Рубіо не раз відвідував Україну. Він підтримав пакет допомоги Україні на 2024 рік і активно підкреслював значення надання цієї підтримки, навіть виступаючи з критикою на адресу своїх однопартійців, які сумнівалися в доцільності допомоги Україні. Останнім часом його висловлювання щодо шляхів завершення конфлікту трохи змінилися, проте він все ще залишається в лавах республіканців, які підтримують Україну.

На посаду радника з питань національної безпеки планується призначити конгресмена Майка Волтца, який також представляє штат Флорида. Про це повідомляють численні ЗМІ, включаючи The Washington Post, а також джерела з Європейського парламенту.

Волтц, подібно до Рубіо, славиться своїми агресивними підходами до зовнішньої політики, що контрастує з публічною позицією новообраного президента. Він є сином кубинських емігрантів і сформував свій імідж на підтримці зусиль щодо повалення авторитарних режимів у різних куточках світу.

Згідно з інформацією, наданою "Європейською правдою", Волтц є ветераном Збройних сил США та першим носієм "зеленого берета", який працював у Силах спеціальних операцій США, і став членом Конгресу.

Волтц має значний досвід у Пентагоні, де виконував обов'язки радника, а також обіймав посаду керівника у компанії-підряднику Міноборони в оборонному секторі. У Палаті представників він активно працює над питаннями, пов'язаними з протидією Китаю та зменшенням залежності від китайських постачань, і зарекомендував себе як один із найзапекліших критиків Китаю в рамках Республіканської партії.

Попри відсутність досвіду роботи в адміністрації Трампа, Волтц підтримує з ним дружні стосунки - не в останню чергу через те, що Волтц активно захищає експрезидента під час виступів на Fox News - та консультує його з питань національної безпеки.

Він виступає за подальшу підтримку України, але з наголосом на контролі за витратами коштів американських платників податків.

Як повідомлялося, Трамп висунув постпредом в ООН трампістку, яка жорстко критикує організацію.

#Сенат Сполучених Штатів Америки #Республіканська партія (США) #The New York Times #Дональд Трамп #Флорида #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Армія США #Сполучені Штати #Національна безпека #Китай #Оцінка розвідданих #Китай (регіон) #Організація Об'єднаних Націй #Державний секретар США #Українська правда #Міністерство закордонних справ #Пентагон #Рік Скотт #Зовнішня політика #Міжнародні відносини #Марко Рубіо #Сили спеціального призначення армії США #Фокс Ньюс #Еміграція #Авторитаризм #Європейський парламент #Куба

Читайте також