
Президент США Дональд Трамп відповів світовим лідерам та керівників підприємств, які просили знизити мита.
Своє повідомлення президент США опублікував у соціальній мережі Truth Social.
Трамп закликав лідерів країн та бізнесменів, які звернулися до нього з проханням скасувати мита, приїжджати до США та інвестувати у будівництво.
"Дуже приємно усвідомлювати, що світ визнає нашу серйозність у цьому питанні, і це дійсно так! Нам потрібно виправити ті збитки, які накопичувалися протягом багатьох років через зловживання, але це завдання не з простих. Ми маємо відновити багатство нашої величної нації та створити справжні можливості для співпраці. А для тих, хто шукає легкі рішення: приїжджайте до Америки і розвивайтеся тут!" — зазначив президент США.
2 квітня президент Сполучених Штатів оголосив про запровадження митних зборів для понад 200 країн та територій. Пізніше він оголосив про 90-денну паузу, під час якої буде діяти базова ставка у 10%. Трамп також підкреслив, що завдяки вже існуючим тарифам США отримують приблизно 2 мільярди доларів на день, однак не уточнив, які саме мита приносять такий прибуток і чи всі вони разом забезпечують цей дохід. 8 квітня президент США ввів додаткові мита на імпорт з Китаю, які досягли рекордного рівня в 104%.
Китай відповів на мита Трампа своїми тарифами у 125%, обмеженнями на постачання деяких корисних копалин. ЄС також заявив про готовність запровадити обмежувальні заходи у відповідь на дії американського президента. Зокрема, Єврокомісія пропонувала запровадити 25-відсоткові мита на низку американських товарів, у тому числі діаманти, зубні нитки, ковбаси, горіхи та сою.
Нагадаємо, тисячі протестувальників також зібралися у суботу, 5 квітня по всій території США (включно з Вашингтоном), аби висловити незгоду щодо політики президента Дональда Трампа щодо імміграції, управління галуззю освіти, тарифів на імпорт, роботи Департаменту ефективності (DOGE) Ілона Маска.
#Дональд Трамп #Сполучені Штати #Європейський Союз #Європейська комісія #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Товари #Імпорт #Соя #Імміграція #Мито (податок) #Корисні копалини #Діамант (діамантове огранювання)