
Президент Естонії Алар Каріс знову відмовився підписати закон, прийнятий парламентом, який надавав би можливість заборонити діяльність релігійних установ, що підтримують агресивні дії Росії.
Цю інформацію передає "Європейська правда", посилаючись на Postimees.
18 червня, естонський парламент (Рійгікогу) ухвалив у третьому читанні нову редакцію Закону про церкви та парафії, який, серед іншого, створює підстави для примусового припинення зв'язку між Естонською православною християнською церквою та Московським патріархатом.
Щоб закон вступив у силу, його необхідно затвердити президенту Карісу.
Оскільки він не затвердив версію Закону про церкви та парафії, ухвалену в квітні, деякі з його коментарів стали причиною внесення змін до тексту закону.
Нове формулювання передбачає, що церква або парафія не можуть на підставі свого статуту бути економічно пов'язаними з релігійним центром або керівництвом, які перебувають за кордоном і становлять загрозу для Естонії.
Крім того, законодавці зазначили, що подібна загроза виникає, коли релігійна організація або її керівництво спонукає, підтримує чи фінансує дії, які мають на меті насильницьке порушення незалежності, територіальної цілісності чи конституційного устрою Естонії.
Крім того, для того щоб церкви та парафії мали можливість внести зміни у свої статути, їм було надано додатковий термін - шість місяців замість попередніх двох.
3 липня прес-служба Верховної Ради повідомила, що президент знову не погодився підписати закон.
"Хоча Рійгікогу і внесла кілька поправок до проекту Закону про зміни в Закон про церкви та парафії, цього виявилося замало. Закон все ще суперечить трьом статтям Конституції та непропорційно обмежує свободу об'єднань і віросповідання," - зазначив Каріс.
Пропозицію обмежити функціонування релігійних установ, що мають зв'язки з особами або організаціями, які підтримують військову агресію, висловило Міністерство внутрішніх справ Естонії ще в жовтні минулого року.
Тоді відомство вказувало, що законопроєкт має підштовхнути Естонську православну церкву Московського патріархату змінити свій статут, оголосивши про повну автономію від Москви.
#Росія #Президент (державна посада) #Українська правда #Москва #Парламент #Християнство #Східна Православна Церква #Автономія #Міністерство внутрішніх справ (Україна) #Естонія #Релігійна приналежність #Конституція #Статут #Російська православна церква #Парафія #Ріігікогу